Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-08-16  

Konkurso “Eismo saugumas bendruomenėse 2012m.” Saugus eismo renginys – varžytuvės “Būk budrus eismo dalyvis”

Liepos pabaigoje planuotas bendruomenės renginys – varžytuvės  sulaukė didelio susidomėjimo ne tik bendruomenės narių, bet ir jų šeimų bei giminių tarpe.

Vasara, kuomet keliaujame vieni pas kitus, atostogaujame ir norime vis kažko įdomesnio šis renginys gavosi, kaip švietėjiška pramoga ir puikus laiko praleidimas. Tema eismo saugumas tapo neišsemiama. Pasirodo apie saugumą mes galime rašyti ketureilius, vaidinti įvairias situacijas, sudarinėti ir spręsti kryžiažodžius ir net dainuoti dainas.

“Nesvarbu, kad vasara, ir mes esame matomi kelyj. Ateis tamsusis metų laikas, kuomet tikrai susimastysime apie saugumą”, tokiais žodžiais penktąjį saugaus eismo renginį pradėjo nuolatinė mūsų bendruomenės tarybos narė pedagogė Lina.

Šį kartą renginys nebuvo tradicinis. Reikėjo ir galveles pasukti ir mobilaus telefono internetu pasinaudoti, ir kūrybiškai suvaidinti situaciją ir žinoma būti budriam atsakant į klausimus, susijusius su eismo saugumu.

Renginio metu leidome labiau pasivaržyti jaunimui. Jie tai - moksleiviai ir studentai, pasirodo ne tokie jau abejingi saugioms žinioms. O kiek pas juos energijos, kai parodijuoja telefonu kalbantį vairuotoją, ar nedrausmingą pėstįjį.

Negalėjome atsistebėti ir tuo, kad vos paskelbus ketureilių įžanginę eilutę – “Tu atėjai išmokt apie saugumą” , po 10 minučių jau turėjome “Poezijos pavasarį – saugumas 2012”. Čia liejosi eilės, kurios kalbėjo apie atšvaitus, šviesoforą, saugumą tamsoje, dviratinius, mobilų telefoną  ir kt.

Teatriniuose pasirodymuose “Veidu į tamsą”  vaidinę “artistai” turėjo galimybę pabūti eismo dalyviais. Pasirodo aktualiausia bendruomenėje yra – nedrausmingi vairuotojai, neatidūs pėstieji ir nuolat skubantys motorolerių vairuotojai. Šios užduotys buvo atliekamos einant į gatvę, kur yra kelias, geležinkelio pervaža, dviračių takelis ir žinoma pėsčiųjų perėja.

Kaip ir visuose mūsų renginiuose, džiaugėmės tuo, kad vis daugiau ir daugiau sužinome apie atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių naudą. Malonu ir tai, kad eidami į saugaus eismo renginį, kiekvienas dalyvis ateina pasidabinęs nors maža, bet ryškia dovanėle, iš praėjusių saugaus eismo renginių.

Renginiuose dalyvauja šeimos, kurios augina mažamečius vaikučius. Jie visuomet atskuba su saugiais vežimėliais, kurie tapo ne grožio, o saugumo priemone mūsų augančiai kartai.

Dėkojame Automobilių kelių direkcijai, kuri palaiko mūsų organizuojamus renginius. Negalime atsistebėti jų puikiais prizais, kurie kiekvienam suteikia saugumo jausmą.

 Renginio programa:

15:00 – 15:30 – Dalyvių registracija;

15:30 – 18:30 – varžytuvės – “ Situacijos keliuose”;

-  kūrybinė užduotis “Tu atėjai išmokt apie saugumą”;

- kryžiažodžio -  “Atšvaitų svarba kūrimas;

- teatriniai pasirodymai  - “Veidu į tamsą”.

18:30-19:00 – nugalėtojų apdovanojimas. 

Parengė draugiškų šeimų bendruomenės atstovė- Eglė Lukošiūtė - Masiukienė

  

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.