Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2016-01-05  

Šukionyse Naujieji Metai sutikti dainomis

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šį paskutinį gruodžio ketvirtadienį dauguma šukioniečių šeimų rinkosi į išpuoštus bendruomenės namus sutikti Naujųjų Metų, pabendrauti su kaimynais, pasidžiaugti užaugintu derliumi, mokslo siekiančiais didmiesčiuose vaikais ir nurašyti skaudulius, jeigu jų pasitaikė... O svarbiausia pasiklausyti naujos Vabalninko parapijos suburtos kapelos ,,Serenada‘‘ atliekamų dainų ir instrumentinių kūrinių. Kapelai vadovauja Vabalninko parapijos vargonininkas Bronius Petronis. Šukioniečiams ši kapela ypatinga tuo, kad joje dalyvauja pulkas Šukionių bendruomenės vyrų, kurie gieda ir Vabalninko bažnyčios chore, ir dalyvauja šioje naujai suburtoje kapeloje. Tai Kęstutis Švėgžda, Antanas Sribikė , Zigfridas Jankauskas, Antanas Meškonis, ant rubežiaus su Pasvalio rajonu gyvenantis Aloyzas Vitkauskas. Parapijos vardą daininikai davė kapelai todėl, kad muzikantai ir dainininkai yra ir iš Vabalninko bei aplinkinių Vabalninko bendruomenių. Šukionių kultūros namuose vyksta repeticijos. Juk dainos ir melodijos turi skambėti. Suskambės jos dar ne kartą ir kitose bendruomenėse... Visiems dainininkams ir muzikantams įteiktos Šukionių bendruomenės dovanėlės, o kapelos vadovui Broniui Petroniui įteikta nominacija ,,Atradimas‘‘

Vis daugiau Šukionių krašto šeimų stengiasi Kalėdoms ir Naujiems Metams išpuošti girliandomis savo sodybas. Naujametiniame renginyje atžymėtos ir nominuotos kaip puošniausios šventinės sodybos – Ritos ir Virginijaus Bieliakų, Almutės ir Sauliaus Bačiulių, Vitalijos ir Virginijaus Kalinauskų, Dalės ir Vytauto Gailiūnų, Egidijos ir Vaido Rudžių, Audros ir Antano Janulionių, Aušros ir Laimučio Butėnų, Astos ir Ingaudo Volungevičių. Kas metai puošnių sodybų vis daugėja.

Senelis Šaltis ir Snieguolė Andrėja pasveikino kiekvieną šventės dalyvį, o mes liekame gyventi, dirbti ir savo mažais ir dideliais darbais džiuginti šalia esančius.

Šukionių bendruomenės pirmininkė Nijolė Šatienė

Muzikantai kaip užgrojo Šukionyse per Naujuosius

Šukionių bendruomenės naujametinis vakaras su Vabalninko parapijos kapela ,,Serenada'' Vadovas Bronius Petronis

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.