Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2013-11-29  

Būkim saugūs- būkim matomi

Paskutinis šiais metais saugaus eismo renginys Draugiškų šeimų bendruomenėje „Jaunystė“ sutapo su trumpėjančiomis dienomis ir spustelėjusiu šaltuku Kaune.            

                 Šio renginio iniciatoriai bendruomenės jaunimas, kurie prie renginio prisidėjo šaunia žibintų akcija, suorganizuotu dėlionės konkursu ir noru pasibūti visiems kartu, žiūrint filmuotą medžiagą apie eismo saugumą.

                 Atrodo jau tiek kartų kalbėta apie kultūrą gatvėje ir šalia jos, apie atšvaitus ir liemenes, saugos diržus ir mobiliuosius mašinose, o tema pasirodo neišsiamiama. Verta kartojimo ne kartą ir ne du. Karštos diskusijos tarp suaugusių, pasirodo nėra bevaisės. Mūsų bendruomeniečiai ne tik mokosi būti saugūs, bet to moko ir draugus, bei giminaičius. Kadangi gyvename mieste, tai nežinome ką reiškia neapšviesta gatvė. Todėl daugelis mūsų turime būti atidūs nuvykę į užmiestį, kaimą ar kt.

O jei turime atliekamą atšvaitą, tai pasidaliname šiuo daiktu su tais, kurie apie pastarųjų svarbą net nepagalvoja, o gal negali jo nusipirkti. Jei atšvaitas mieste nėra pirmios būtinybės priemonė, tai kaimiškoje teritorijoje jis gyvybiškai svarbus, ką sako ir kelių eismo taisyklės.

Norime pasidžiaugti ir tuo, kad beveik visi bendruomenės teritorijoje važinėjantys dviratininkai šviesą atspindinčias liemenes nešioja ne tik sutemus, bet ir dienos metu.

Renginio metu pasidžiaugėme žibintų parodėle ir vaikų piešinių konkurso „Saugus būk kelyje“  darbais. Apdovanojome tuos, kurie neabėjingi saugumui keliuose. Žiūrėdami filmuotą Automobilių kelių direkcijos medžiagą prisiminėme, kas yra eismo dalyvis, pėsčiasis, kelkraštis, blogos vairavimo sąlygos, saugos diržai, kultūringas elgesys prie vairo ir kt.

 Išsiskirdami vienas kitam palinkėjome saugaus kelio į namus.

Draugiškų šeimų bendruoemenės „Jaunystė“ informacija


 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.