Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-08-14  

Teatralizuota programa „Gryčioj būva... Sveiks, sveteli, veseliot atvykęs”

Nuo senų senovės mūsų proseneliai ne tik sunkiai dirbo, bet ir  švęsdavo įvairias kalendorines ir šeimos šventes.  Kaimuose – sodžiuose  skambėdavo dainos darbo ir švenčių metu.   Ko dabar nebėra.  Nutilo kaimas, liaudies dainų ne tik jaunimas, bet ir pagyvenę žmonės nebemoka. Ką kalbėti apie dainas, juk pamiršti ir mūsų senolių taip gražiai puoselėtos tradicijos, papročiai, atliekami  įvairių švenčių metu.

Visa tai matydami, nutarėme sukurti  teatralizuotą programą, kurioje būtų prisiminta, pati gražiausia žmogaus gyvenime šventė – vestuvės, su tradiciniais XIX a. pab. –XX a. pr.  piršlybų, vestuvių apeigomis ir  papročiais.

Programa  „Gryčioj būva... Sveiks, Sveteli, veseliot atvykęs“  įkurta 2009 m. Programą 2009 - 2011 m. aplankė virš šimtas grupių iš Lietuvos ir Latvijos. Su gera nuotaika programoje apsilankė Šilalės VVG, Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio miestų bendruomenių delegacija, Baisogalos bendruomenė iš Radviliškio rajono, delegacija iš Žemaičių Kalvarijos, Avižienų bendruomenė iš Vilniaus rajono, Norgėlų bendruomenė iš Pasvalio rajono, Mockaičių kaimo bendruomenė iš Kelmės rajono, daug delegacijų sulaukiame iš Skuodo, Mažeikių, Pakruojo, Tauragės, Plungės, Telšių, Panevėžio, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Raseinių, Kupiškio, Utenos, Marijampolės, Kėdainių, Jonavos, Prienų, Ignalinos, Vilkaviškio. 

Teatralizuota  edukacinė programa „Gryčioj buva... Sveiks, Sveteli, veseliot atvykęs“  vyksta Pabiržės bendruomenės namuose, Biržų rajonas. Programa skirta ne tik suaugusiems, joje noriai dalyvauja ir jaunimas.

Programoje tarmiškai – biržietiška kalba,  kalbama apie XIX a. pab. – XX a. pr.  Šiaurės  Lietuvos gyventojų vestuvių papročius, supažindiname su piršlybų eiga, vestuvėmis - pasirengimu jomis, jungtuvėmis, vainikėlio deginimu, nuometo rišimu, piršlio korimu ir kitomis apeigomis. 

Programos metu, šaunūs liaudies muzikantai visus linksmina, moko  dainuoti senovines vestuvių dainas, kviečia šokti. Svečiai vaišinami  kaimiška kiaušiniene (pagal svečių pageidavimus vaišinama ir kaimiškais cepelinais, biržietiškais kepsniais), svočios pyragu, „jaunųjų“ suspaustu sūriu. O kaip  vestuvės be alaus?  Programoje ragaujama  ir  biržietiško alaus ir lietuviškos giros... 

 Programoje visų laukia įvairūs siurprizai...

Tikime, kad sudalyvavę šioje programoje visi įgys gerą nuotaiką  ir ilgai neišblėstantį įspūdį. Programos trukmė -  pusantros valandos. 

Pabiržėje dar galima aplankyti Pabiržės neogotikinęŠvč. Trejybės bažnyčia, seniausią Pabiržės pastatą – klėtelę, kurioje įrengtas kunigo Antano Balaišio muziejus, vienintelę Lietuvoje barokinio  stiliaus varpinę, unikalų kraštovaizdį, karstines įgriuvas, garsiąją Aldonos Jaronytės sodybą, Likėnų sanatoriją garsinančią natūraliais ištekliais – mineraliniu vandeniu ir gydomuoju purvu, trykštančiu Smardonės šaltiniu.

 Maloniai kviečiame!

Skambinti iš anksto telef. +370 686 50161

El.p. gryciojbuva@gmail.com

  

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.