Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-07-27  

Girėnų bendruomenės projektas "Sustabdyta akimirka"

Liepos 23 d., šeštadienio rytą, dešimtą valandą, Girėnų bendruomenės dalyviai susirinko į Zanavykų krašto muziejaus kiemelį, į bendruomenės organizuotą jaunimui skirtą projektą "Sustabdyta akimirka". Projekto tikslas apjungti Girėnų bendruomenės ribose gyvenantį jaunimą ir žmones gyvenančius socialinės rizikos grupėje, aplankyti atokiausius Girėnų bendruomenės kampelius, o pakeliui fotografuoti aplinką, žmones, reiškinius ir pan.
Didžioji dalis žygeivių atvyko jau "pasipuošę" liemenėmis atspindinčiomis šviesą. Visiems dalyviams buvo išdalinta atšvaitų, kalendoriukų, vairuotojų dekalogų. Išklausėme policijos pareigūnės išsamaus instruktažo, kaip saugiai elgtis kelyje ir pagaliau visi 34 žygio dalyviai pajudėjome savo tikslo link.
Nuo Zanavykų muziejaus pajudėjome Ąžuolupių link, kur Angelė Jonuškienė , projekto dalyvė ir šio krašto gyventoja, pasakojo apie kolūkio laikus, kur dirbo mūsų tėvai, kaip atrodė tuo metu pastatai, kokia buvo jų funkcija. Toliau keliavome į Bridžių kaimą, nes Girėnuose gyvena būtent iš šio krašto atsikėlę žmonės. Aplankėme likusį senkelį, senąjį maumedį, likusius jovarus, kurie neužilgo skaičiuos šimtą metų. Sekanti stotelė buvo Bičnamis, ten truputį užkandome, apžiūrėjome visas esančias ten įdomybes ir patraukėme Valiulių link, stabtelėjome krepšinio aikštelėje svajodami, kad gal ir mūsiškė bus kada nors taip suremontuota. Paskutinis kelionės taškas buvo Ąžuolynas, kuriame nusifotografavome ir važiavime namo, o kadangi dangus žadėjo lietų, tai norėjome grįžti sausi.
Grįžome atgal, į Zanavykų krašto muziejaus kiemelį, kur mūsų laukė girėniškių kepamos dešrelės.
Žygis pavyko puikiai, kadangi visi dalyviai buvo puikios nuotaikos, geranoriški, kelyje elgėsi nepriekaištingai, o ir vairuotojai, kurie mus lenkė, buvo pastabūs, sumažindavo greitį. Žygį baigėme laimingai, be jokių sužalojimų, avarijų ar pan. Nuotraukų prifotografavome daugybę, dabar beliko išrinkti geriausias ir paruošti parodai. Na, o tikslas apjungti jaunimą, supažindinti su mūsų krašto teritorija pavyko, o ir istorijos iš pačių girėniškių išgirdome.

  

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.