Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-08-24  

Europos bendraminčių būry

     

Rugpjūčio 3-5  dienomis keturi Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos atstovai (Ukmergiečiai A.Jokubynienė ir E. Buikauskienė) dalyvavo tarptautinėje konferencijoje Estijoje“International Conference of the IX Estonian Rural Parliament of Villages“. Dalyvių tikslas buvo išsamiau susipažinti su Estijos ir kitų šalių bendruomeniniu judėjimu, pasisemti patirties, pasidalinti savo patirtimi ir išsakyti savo nuomonę. Ją organizavo Estijos kaimų judėjimo organizacija „Kodukant“  (analogiška mūsų Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungai).Organizacijos pagrindiniai tikslai:  kaimo plėtra ir bendruomeninio judėjimo skatinimas bei problemų sprendimas vietos ir nacionalinių lygmeniu. Estijos kaimų  Parlamentas vaidina svarbų vaidmenį nustatant bendrąsias  strateginės Estijos kaimo plėtros kryptis. Parlamento dalyvių  aptarti ir išanalizuoti sprendimai pateikiami Estijos vyriausybei bei ES atitinkamoms institucijoms. Šių metų Parlamento šūkis "Kaimo Parlamentas - veiksminga priemonė sprendimų priėmimo procese". Pagrindinė konferencijos idėja ir tikslas - įvertinti pasiekimus ir išsiaiškinti kaimo plėtros poreikius kitam laikotarpiui.

     Konferencija susidėjo iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje (rugpjūčio  3 - 4 d.)  specialiai svečiams iš 16  valstybių  buvo suorganizuotas turas po Estijos kaimiškąsias vietoves . Apsilankėme Harju, Rapla, Pernu ir Lääne apskrityse ir turėjome galimybę susipažinti su tose apskrityse veikiančiomis organizacijomis bei jų įgyvendintais projektais. Šių vizitų tikslas buvo netik pasižiūrėti, pasimokyti bet ir išsakyti savo nuomone. Visi delegacijos nariai( buvo 43 atstovai) pasiskirstę į darbo grupes, apibendrino tai ką pamatė, išgirdo ir teikė savo pasiūlymus, dalinosi patirtimi.

     Pagrindinės temos kurias darbo grupės turėjo aptarti  ir suformuluoti savo pasiūlymus  buvo :

1. Kaimo gyventojų iniciatyvos (kaip  aktyviai veikia bendruomeninės organizacijos, ką gali patys žmonės, kokia jų nuomonė apie tai ką veikia).

2. Bendradarbiavimas (vietos valdžios institucijų ir bendruomeninių organizacijų bendradarbiavimas, bendradarbiavimas su verslo atstovais, kultūrinių tradicijų puoselėjimas) 3. Sprendimų priėmimas (ką galima pasiūlyti Estijos Žemės ūkio ministerijai ir kokių pokyčių tikimės iš ES teisės aktų (BŽŪP reforma).

      Darbo grupių apibendrinta informacija  ir jų sprendimai buvo pateikti paruoštuose pranešimuose rugpjūčio 5 d. vykusioje konferencijoje.

     Konferenciją pradėjo „Kodukant“ valdybos pirmininkė Liina Saras. 

PREPARE projekto koordinatorius Goran Šostrer apibendrino visą Kaimų Parlamentų judėjimą ir pristatė knyga apie Kaimų parlamentų veiklą Europoje.

    Savo veiklą  ir patirtį pristatė Švedijos ,Olandijos, Suomijos, Slovakijos, Estijos atstovai.         Galutiniame pranešime išgirdome kaip vyks BŽŪP reforma po 2013 m., kokių staigmenų tikėtis ir koks piliečių vaidmuo turėtų būti. Taip pat turėjome galimybę patys dalyvauti diskusijoje - pilietinės visuomenės balsas. Pranešėjas ir diskusijos moderatorius buvo - Hannes Lorenzen Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto patarėjas.

Dalyvavimo konferencijoje rezultatai : užsimezgė naujos pažintys su kitų šalių bendruomeninkais, aptartos galimos bendradarbiavimo idėjos; išsamiai susipažinome su Estijos ir kitų šalių  veikla, vykdomais projektais, tikslais ir siekiais; patys pamatėme įgyvendinamus projektus ir  tai ką galime pritaikyti savo veikloje; turėjome galimybę išgirsti Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto patarėjo išsamų pranešimą apie tai kas laukia po 2013-ųjų metų ir išsakyti savo nuomonę dėl ateities.

           Visa konferencijos medžiaga ir dalyvių išsakyta nuomonė bus pateikta svetainėse   www.preperenetwork.org ir  www.kodukant.ee .Bus išleistas informacinis leidinys.

Ukmergės krašto bendruomenių sąjungos pirmininkė Angelė Jokubynienė

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.