Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-07-14  

Berteškių kaime – patogus poilsis visiems

Nuo pat įsikūrimo pradžios Raseinių rajono kaimų bendruomenė „Berteškiai“ nuolat rūpinasi bendruomenės teritorijoje gyvenančių žmonių užimtumu, gyvenimu kokybės gerinimu. Ypač daug dėmesio skiriama aktyviam laisvalaikio leidimui: įrengtos sporto patalpos, su biliardo, pulo  stalais, treniruokliais. Šiuo inventoriumi dažniau naudojamasi žiemos ir rudens laikotarpiu, tačiau vasarą trūko užsiėmimų. Ypač tada, kai į kaimą atvažiuoja vaikai, studentai, anūkai, giminaičiai, gretimų kaimų gyventojai. Bendruomenės narių iniciatyva buvo parengtas projektas ir Žemės ūkio ministerija 2013 m. gruodžio mėn. skyrė 25000 litų projekto „Viešosios erdvės prie Berteškių tvenkinio sutvarkymas ir pritaikymas gyventojų poilsiui“ įgyvendinimui. Panaudojus projekto lėšas, prie  Berteškių tvenkinio, poilsiautojų mėgiamoje vietoje sutvarkyta pakrantė ir įrengta žaidimų zona vaikams. Joje pastatyta karuselė, sūpuoklės bei žaidimų aikštelė. Dabar mažesni vaikai, atėję su mamomis turi kur leisti laiką, palaipioti, pasportuoti. Jaunimui ir suaugusiems yra pastatyti trys skirtingas kūno dalis lavinantys lauko treniruokliai. Prie tvenkinio pastatyta persirengimo kabina, suoleliai, į vandenį nuleistas lieptelis. Kadangi šie įrenginiai yra prie kelio, buvo būtina juos aptverti apsaugine tvora, kad maži vaikai būtų saugūs ir neišbėgtų į kelią. Tam tikslui buvo panaudotos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vietos bendruomenių savivaldos 2014 metų programos lėšos - 695 litai. Už juos įsigyta vielos tinklo, kuolų tvorai, cemento.

Berteškių gyventojai labai dėkingi Betygalos seniūnijos seniūnui Stanislovui Totilui, kuris daug prisidėjo prie projekto įgyvendinimo: organizavo žvyro, smėlio ir didelių akmenų atvežimą, apsauginės tvoros pastatymą, teritorijos šienavimą. Bendruomenė labai džiaugiasi, kad 10 procentų lėšų, kurias buvo būtina prisidėti prie projekto, skyrė Raseinių rajono savivaldybė iš Kaimo plėtros programos.

Karštomis vasaros dienomis, ilgais vakarais naujai įrengtoje poilsio zonoje skamba ir klega vaikų balsai, lankosi suaugę, o bendruomenės nariai džiaugiasi dar vienu įgyvendintu, kaimui labai naudingu ir reikalingu projektu.

          Loreta Sirvidienė, Berteškių kaimo bendruomenės pirmininkė 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.