Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2012-11-13  

Saugaus eismo akcija Jūrės kaimo bendruomenėje

      

Atėjo ruduo –laikas, kai diena vis trumpėja, o vakarai ilgėja,tampa labai ankstyvi ir tamsūs, laikas, kada turime pagalvoti apie savo ir kitų saugumą kelyje. Beveik kiekvienais metais tamsiu paros metu dėl neatsargumo įvyksta daug eismo įvykių, kurių metu sužalojami žmonės. Ypač nukenčia pėstieji ir dviratininkai, kai jie tampa nematomi. Nelaimių būtų galima išvengti, jei dviratininkai  ir  pėstieji segėtų atšvaitus.Tuomet vairuotojai  pastaruosiusgeriau matytų ir jiems  pakaktų laiko sulėtinti transporto priemonės  greitį, saugiai apvažiuoti ar netgi sustabdyti automobilį.

Jūrės kaimo bendruomenė, dalyvaudama projekte, gavo saugaus eismo priemonių, kurios ypač reikalingos šiuo tamsiuoju paros metu.Žvarbią ir lietingą lapkričio šeštosios popietę Jūrės kaimo bendruomenėje ir aplinkinių kaimų teritorijoje buvo vykdoma akcija „Atšvaitas apsaugos tave nuo nelaimės kelyje tamsiu paros metu“.

Bendruomenės tarybos pirmininkė Loreta Urbštienė, tarybos narė Ingrida Bagdzevičienė  su  Kazlų Rūdos policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus bendruomenių policininku Andrius Berentalankė atokiose kaimo sodybose gyvenančius bendruomenės narius, judriausiame kelio ruože bendravo su eismo dalyviais dviratininkais, pėsčiaisiais, kurie dažnai važinėja dviračiais,  pėsčiomis vaikščioja į darbą,  darželį ar mokyklą. Jiems buvo dalinami atšvaitai, liemenės, kurios gali apsaugoti  nuo nelaimės kelyje.

Sustabdyti policijos pareigūno, žmonės buvo nustebę ir sutrikę, nes buvo girdėję, kad  už ėjimą ar važiavimą dviračiu  be atšvaito, žibintuvėlio ar šviesą atspindinčios liemenės gali būti skiriama bauda. Bet po  draugiško  pokalbio jiems buvo paprastai paaiškinta, ką reiškia saugiai ir atsakingai elgtis kelyje. Supratę,  kad  Jūrės kaimo bendruomenės atstovai, bendradarbiaudami su policija, tiesiog nori apsaugoti juos nuo nelaimės kelyje, apsidžiaugė ir sakė  suprantą šios akcijos svarbą. Dalyviai mielai rengėsi dovanotomis liemenėmis, akcijos dalyviai užsisegė atšvaitus, o po to jie mielai pozavo fotografui ir atsisveikinę  su šypsena veiduosetęsė savo kelionę. Štai keli  žmonių klausimai, jų išsakytos  mintys: ,,O ar tikrai reikia liemenės dieną?"; ,,O kodėl Jūs taip darot?";  ,,Oi, kaip smagu"; ,,Ačiū, kad rūpinatės mūsų saugumu".

Organizatoriai viliasi, kad ši saugaus eismo akcija yra svarbi visiems, aplankytiems namuose ir sutiktiems kelyje, o išdalintos liemenės,  atšvaitai ir kitos saugumo priemonės bus jų nuolatiniai palydovai kelyje tamsiu paros metu.Jūrės kaimo bendruomenė labai džiaugiasi,  turėdama galimybę dalyvauti Lietuvos automobilių kelių direkcijos kartu su Lietuvos bendruomenių sąjunga organizuojamame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“.

Bendruomenės tarybos narė Angelė Birutė Vaitiekūnienė

       

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.