Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-07-22  

JAUNIMAS KVIEČIA − ATSILIEPKIT

Klaususčių ulytėlės bendruomenė įgyvendino projektą „Jaunimas kviečia − atsiliepkit“ pagal Biržų rajono savivaldybės kaimo vietovių vietos plėtros strategiją iki2013 m. II prioriteto „Socialinė sanglauda – kaimo gyventojų naujų bendradarbiavimo formų diegimas, partnerystės skatinimas“ priemonę „Kaimo gyventojų saviraiškos didinimas, pilietiškumo stiprinimas“ 2 priemonę „Jaunimo, jaunų šeimų aktyvumo ir integravimosi į vietos bendruomenę skatinimas“.

Birželio 15 dieną vyko šio projekto pirmas etapas − dviračių žygis, kurio metu bendruomenės nariai ir čia gyvenantys žmonės, jaunimas, senjorai, dviračiais leidosi į kelionę. Jie aplankė Pabiržės, Likėnų ir Kirkilų apylinkes. Pabiržėje mus pasitiko klebonas V. Dagelis. Aprodė bažnyčią, papasakojo jos istoriją, pakvietė pasigrožėti surengta fotoparoda parapijos namuose. Pabiržės bendruomenės pirmininkė D. Visockienė pakvietė į bendruomenės namus pailsėti. Kiek atgavę jėgas ir pasišnekučiavę, pajudėjome link Aldonos Jaronytės sodybos. Pavaikštinėję ir pasigrožėję gėlių karalyste, patraukėme į Likėnus. Daugelis iš atvažiavusių prisipažino, kad paskutinį kartą buvę Likėnuose prieš gerą dešimtmetį. Atgaivinę prisiminimus, patraukėme link karstinės įgriuvos Karvės olos, kur mūsų laukė pietūs.

Kirkilus pasiekėme jau vėlyvą popietę. Kirkilų bendruomenės kiemelyje pabendravome su bendruomenės nariais, pailsėję dar aplankėme ir karstinius ežerėlius. Į namus laimingi ir pavargę grįžome tik vakare.

Antras etapas buvo bendruomenėje vykstanti amatų diena „Aš ir mano laisvalaikis“, kurios metu mokėmės tradicinių ir netradicinių amatų: medžio drožinėjimo (V. Vareika), duonos kepimo (B. Zizinskienė), suoliukų gamybos (V. Rožėnas), pynimo ant grėblio (R. Kulbienė), mezgimo, nėrimo, pynimo ant liniuotės („Fantazijų skrynia“), riešinių mezgimo, auskarų vėrimo (B. Vaitaitis). Kiekvienam amatininkui buvo paruoštos erdvės, kurios atitiko amatų puoselėjimo poreikius. Senovines duonos kepimo krosnis kaime turi tik keli bendruomenės nariai, todėl savo krosnį užleido B. Dagienė. B. Zizirskienė pamokė mus tikro senovinio duonos kepimo amato. V. Rožėno veikla nėra susijusi su staliaus darbais, bet kartu su vyrais, užleidęs savo kiemą ir leidęs naudotis visa įranga, kruopščiai gamino suolus, kurie labai tinka prie bendruomenės namų. Amatų mokymai vyko ir atskirose erdvėse prie bendruomenės namų. Ypatingo dėmesio susilaikė „Fantazijų skrynios“ rodomi amatai: nėrimas, pynimo ant liniuotės. Vyresnio amžiaus moterys apspito R. Kulbienę, kuri mokė pinti ant grėblio. Tai daug jėgų ir kantrybės nereikalaujantis amatas. V. Vareika užkariavo jaunimo dėmesį. Prie jo rinkosi kantriausi ir mylintys medį jaunuoliai ir merginos. Jie mokėsi drožinėti šaukštus. Taip pat B. Vaitaičio darbai sulaukė daug pagyrų ir liaupsių. Ypatingo kruopštumo reikalaujančios riešinės, išsiuvinėtos karoliukais bei auskarai, viliojo merginas ir moteris. Dieną užbaigėme kartu susėdę prie stalo ragaudami šviežią dar šiltą duoną.

Amatų dienos antrąją dieną vykome aplankyti Nemunėlio Radviliškio bendruomenės, kur susitikome su jų atstovais ir leidomės į baidarių išvyką Nemunėliu. Nors oras mūsų nelepino, bet bendruomenės nariai linksmai klegėjo upe juokaudami, lenktyniaudami.

Paskutinis projekto etapas ir buvo kraštiečių šventė „Jaunimas kviečia − atsiliepkit“. Pirmą kartą bendruomenės organizuota tokia šventė, kuri subūrė tiek daug žmonių ir kartų.

Šventėje susirinko daug žmonių: seneliai, vaikai, anūkai. Šventėje dalyvavo ir valdžios Biržų rajono savivaldybės merė I. Varzienė, jos palinkėjimas bendruomenei augti ir stiprėti dar labiau sustiprino bendruomenę. Su šiltais linkėjimais ir dovanomis į šventę atvyko Širvėnos seniūnijos seniūnė N. Šijanienė, kuri dėkojo Klaususčių ulytėlės bendruomenei už iniciatyvumą tiek kasdeiniuose darbuose, tiek rengiant tokias gražias šventes. Susitikti su kraštiečiais atvyko ir Biržų rajono savivaldybės tarybos narys A. Šimas, kurio dėka šventės dalyviai galėjo pamatyti ir išgirsti Kirdonių bendruomenės saviveiklininkų kolektyvų „Tatulos vingio“ ir J. Kasparėno vadovaujamos kapelos pasirodymus. A. Šimo lauktuvės – didžiulis sūris šventės dalyvių liko įvertintas ir tuoj pat suvalgytas. Audrys prisiminė prabėgusią vaikystę, nes jo mama dirbo mokytoja šioje mokykloje, dabar šiose patalpose yra įsikūrę bendruomenės namai. Taip pat mus pasveikino artimiausi kaimynai − Pabiržės bendruomenė, kurios vardu gražius žodžius perdavė pirmininkė D. Visockienė.

Šventės rengėjai ir svečiai džiaugėsi puikia šventine nuotaika ir šventės programa. Susirinkusieji pagerbė tylos minute visus kraštiečius, išėjusius anapilin. Šventėje prisiminta kaimo istorija nuo seniausių laikų. Pakviesti kraštiečiai papildė dar ne visiems žinomus istorijos vingus. Toliau sekė pramoginiai pasirodymai. Klausučių ulytėlės bendruomenės meno kolektyvo (vadovės R. Valackonienė ir R. Plytnikienė, A. A. Šarkanai ir R. Morkūnienė), pasirodymai „Ūkininkai ieško žmonos“, Dvi minutės šlovės“, labai pralinksmino nuotaikingas pasirodymas-parodija „Kai tėvai nemato“. Programą papildė Medeikių kolektyvas „Zacirka“ su savo linksmu ir šiuolaikišku pasirodymu apie mūsų gyvenimą. Mus visus linksmino Kirdonių kaimo bendruomenės kolektyvai „Tatulos vingis“ bei „Griežbraškė“. Savo apsilankymu ir dainomis taip pat pagerbė ir meno kolektyvas „Bočiai“, kurių vadovė kilusi iš Klausučių.

Šventės metu veikė fotografijų paroda „Iš senų laikų“. Kraštiečiai galėjo rasti mokykliniuose žurnaluose savo pavardes ir prisiminti, kaip jie mokėsi, galėjo įsiamžinti metraštyje bei P. Motiejūno fotografijose. Šventės metu veikė Rimanto Zablacko karčema, kur visi galėjo paskanauti tikro naminio alaus. Klausučių ulytėlės bendruomenės moterys vaišino savo tradicine moliūgine. Čia kiekviena šeima darže turi gausybę moliūgų, iš kurių verda nepaprasto skonio moliūginę. Po renginio svečiai ir kraštiečiai buvo pakviesti į taiklumo turnyrą Kunigaikščio Klausučio taurei laimėti (šaudymas iš lanko). Organizatorius − R. Zablackas. Taikliausia pripažinta V. Stankevičienė.

Po pramogų visus iki aušros linksmino muzikantas E. Staniulis. Už gražią šventę dėkojame visiems, prisidėjusiems darbais, pinigais ir rūpesčiu. Taip pat dėkojame rėmėjams –UAB „Širvėnos brovoras“, R. Zablackui, R. Mikšiui, V. Rožėnui.

 Klausučių ulytėlės bendruomenės informacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.