Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2011-12-11  

Skėmių kaimo bendruomenė pasirašė Saugios kaimynystės sutartį

Atsižvelgiant į vagysčių, gyvulių dingimą iš ganyklų,  plėšimų ir kitokių nusikalstamų veikų nuosavybei augimo tendencijas ir siekiant gerinti tokių nusikalstamų veikų prevenciją ir atskleidimą, į Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato raginimus gyventojams burtis į saugios kaimynystės grupes ir dėka vykdomo projekto Eismo saugumas bendruomenėse, kurį finansuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos,  Skėmių kaimo bendruomenė nutarė įsijungti į prevencinę programą „Būk saugus“ ir pasirašyti „Saugios kaimynystės“ sutartį.

Gruodžio 8 d. į susitikimą su Skėmių kaimo bendruomenės atstovais atvyko Šiaulių apskrities VPK Radviliškio rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojas Aurimas Penkauskas,  Šiaulių apskrities VPK Radviliškio raj. PK  Viešosios tvarkos skyriaus  Prevencijos poskyrio viršininkas Gediminas Armonas, Šiaulių apskrities VPK Radviliškio raj. PK  Viešosios tvarkos skyriaus  Prevencijos poskyrio tyrėjas Renatas Zdanavičius, Skėmių seniūnijos seniūnė Romualda Rimkuvienė. Susitikime dalyvavo ir Skėmių seniūnaitis Vladas Onaitis, bendruomenės pirmininkas Romualdas Modestavičius.

                      Tyrėjas Renatas Zdanavičius pažymėjo, kad Saugi kaimynystė grindžiama bendradarbiavimo principu – tarpusavyje susitarę kaimynai sudaro grupę, kurios nariai prižiūri ir stebi kaimyno namus ir turtą, stebi įtartinus asmenis ar veiklą; daug kartų pravažiuojančius, keistai pastatytus ar nuolat atbulom važiuojančius automobilius; svetimus žmones savo kaimynystėje; asmenį, kuris eina per kaimyno kiemą norėdamas kirsti dalį kelio; nematytus automobilius, pastatytus prie kaimyno namų ir kt. Šiaulių apskrities VPK Radviliškio raj. PK  Viešosios tvarkos skyriaus  Prevencijos poskyrio viršininkas Gediminas Armonas kalbėjo, kad jau  įrodyta, kad tada, kai patys gyventojai imasi atsakomybės rūpintis savo namų saugumu ir išdrįsta policijai pateikti informaciją apie įtartiną veiklą savo kaimynystėje, poveikis būna kur kas veiksmingesnis.   Paminėjo, kad     Saugios kaimynystės grupių teritorijos matomose vietose yra iškabinami informaciniai stendai, kurie informuoja potencialius pažeidėjus, kad namą ir kiemą saugo vieningi ir budrūs kaimynai.    

                  Šiaulių apskrities VPK Radviliškio rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojas Aurimas Penkauskas skatino patiems aktyvinti veiklą, ir nereikia galvoti kad kas nors ateis ir padarys. Papasakojo apie  kitų saugios kaimynystės grupių veiklos formas , skatino bendradarbiauti.

Baigiantis susitikimui pasirašyta ‚Saugios kaimynystės sutartis“, kurios tikslas - oficialiai įteisinti saugios aplinkos kūrimą, skatinti bendradarbiavimą tarp gyventojų ir policijos, seniūnijos. Kiekviena sutarties pusė įsipareigojo konkrečiais veiksmais skatinti saugią aplinką. Bendruomenei liko užduotis išrinkti vietą ir iškabinti Saugios kaimynystės informacinį stendą.

Pasirašius sutartį apibendrintas 2011 m. vykdytas projektas „Eismo saugumas bendruomenėse. Pasidžiaugta įgyvendintais renginiais ir akcijomis. Susirinkusieji užpildė anketas apie atšvaito reikšmę jų gyvenime.  Visiems buvo įteikti lankstinukai „Važiuokime eikime vairuokime saugiai ir atsakingai , saugokime vieni kitus kelyje“,  „Eismo dalyvio atmintinės“  ir atšvaitai, o pasirašydami sąrašuose įsipareigojo juos nešioti, kad  būtų matomi ir saugūs.

Padėkota visiems dalyvavusiems šių metų projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“ ir nutarta tęsti veiklą  kitais metais ir toliau dalyvauti šiame projekte.

Tariame nuoširdų AČIŪ Lietuvos automobilių kelių direkcijai ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungai, kad sudarė galimybę žengti didelį žingsnį žmonių saugumui užtikrinti ir džiaugiamės kad šis  saugaus eismo renginių ciklas  vyko   pas mus bei paskatino pasirašyti Saugios kaimynystės sutartį.

 

Skėmių bendruomenės pirmininko pavaduotoja

Regina Dambrauskienė  

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.