Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas

El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 

Pirmininkė Jolanta Marija Malinauskaitė,

tel. (+370) 620 66223

 

Pirmininkės pavaduotojas Povilas Saulevičius,

tel. (+370) 615 47871

 

Finansininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

 

2017-03-29  

Gamta ir istorija - mūsų rankose

       

       Tradicinis Raseinių rajono Palukščio ir Milašaičių kaimų bendruomenių renginys, skirtas Žemės dienai ir Lygiadieniui paminėti, vyko kovo 22 d. vaizdingose Kejėnų archeologinio komplekso šlaituose. Į šventę susirinko   arti šimto žemę ir šią vietą, tradicijas mylinčių žmonių. Džiugu, kad mūsų renginiuose lankosi kaimų bendruomenių (Gėluvos, Girkalnio, Didžiulių, Verėduvos, Ramonų, Ariogalos, Betygalos, Lenkelių) nariai, rajono Savivaldybės tarybos narys Jonas Vazgys, Raseinių rajono VVG pirmininkas Vincas Blinstrubas, Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkė Loreta Sirvidienė, Girkalnio seniūnė Justina Šaulienė, Girkalnio mokyklos mokytojai ir moksleiviai -  visų net neišvardinsi.  Į renginį visus nuotaikingai kvietė K. Kružiko vadovaujami saviveiklininkai. Renginį pradėjome prie stendo, prisistatė keturios stichijos: Vandens stichija (ją vaidino Rūta), Oro stichija (Rita), Ugnies stichija (Laima), Žemės stichija (Gražina). Susitvarkę vėliavas, prisipūtę balionus pakilome laiptais į Kejėnų archeologinį kompleksą. Jau tradicija tapo stabtelti pilkapiuose, nulenkti galvą protėviams ir, pagerbiant jų atminimą, uždegti žvakeles. O jų kiekvieną kartą atsinešama vis daugiau... Moksleiviai padeklamavo savo sukurtas ir žemei skirtas  eiles.

       „Žemė, tai  gimtieji namai ir užuovėja žmogui, gyvūnui ir paukščiui. Joje  gyvybės semiasi medžių šaknys, o gelmėse esantys gamtos turtai skatina žmogaus gerovę. Žemė savyje  jungia vandenį ir ugnį, vėjo dvelksmą žydinčioj pievoje. Žodžiai (mintys) – gamtos vibracijos. Gražūs žodžiai, sukuria gražią gamtą, aplinką. Blogi, baisūs – baisią. Tai yra Visatos esmė. Gamta niekados mūsų neapgaudinėja, tik mes patys nuolat apsigauname“,- sakė stichija Žemė.

        Prieš piliakalnį visus pasitiko Vandens stichija - skambėjo Girkalnio moksleivių sukurtos eilės, saviveiklininkų dainos. Plovėme Šventupio vandeniu rankas, dovanojome vandens buteliukus. „Vanduo - neįkainuojamas turtas. Vanduo - būtinas gyvybei. Tai - pati gyvybė“,- sakė Antuan de Sant Egziuperi.

       Ne mažiau mums svarbus oras, nuo kurio priklauso žmogaus veikla ir gyvenimas. Šviežio vėjo gūsiu nuginama kaitra, atgaivinamas  bręstantis derlius... Nuo senovės žmonės mokėjo atspėti orus, prisitaikyti. Stichija kvietė būti daugiau gryname ore, nebijoti permainų.

       Ketvirtoji stichija - visa kurianti ir naikinanti ugnis. Be jos nebūtų namų židinio šilumos, negimtų molio puodynė, nejudėtų garvežiai. Ji kalbėjo apie naudą ir pasekmes, ką gali jeigu elgiamės netinkamai. Jos kaitrios liepsnos dėka ir buvo uždegatas laužas.

      O kas šiandien Žemė be Žmogaus? Būtų nežinomas susiraukšlėjęs kamuolys. Džiaugėmės susirinkusiais. Kalbinome visus norinčius. Vaišinomės Žemės dovanomis – obuoliais, riešutais. Dėkojome Girkalnio moksleiviams už eilėraščius ir inkilus, muzikantams ir dainininkams - už dainas. Renginio organizatoriai priminė, kaip svarbu  mylėti Žemę, Gimtinę, šį kampelį - Kejėnus. Mylėti ne tik žodžiais, bet gerais darbais. Gražinti. Tvarkyti. Atsidėkodami apkabinome Žemę, ėjome rateliais aplink laužą dainuodami mielas lietuviška dainas.

      Paleidome dangaus šviesulius. Tegul džiuginą akį, tegul nuneša linkėjimus ir pasako – „Mes esame. Mes čia...“.

      Niekas neskubėjo skirstytis. Džiaugėmės puikiu oru, liaudiškomis dainomis ir linksma muzika. Jau tradicija tapo, kad po renginio visi buvo vaišinami Palukščio dvaro šeimininkių virta koše.

 

Gražina Pečkaitienė, Palukščio bendruomenės narė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.