Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-08-13  

SAUGŪS KLOVAINIEČIAI

Liepos 28 dieną Klovainiuose visą dieną šurmuliavo miestelio šventė – Oninės.  Siekiant informuoti ir supažindinti miestelio gyventojus ir svečius su saugaus eismo reikalavimais, į šio renginio programą buvo įtrauktos konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse – 2012“ veiklos.

 Šventės dalyviai vaikai pakviesti į piešinių konkursą ant asfalto „Kelio ženklai“. Mažiesiems talkino tėveliai, seneliai, tetos bei dėdės, vyresni broliai ir sesės: pristatydami savo darbelius palaikymo komandų nariai aiškino nupieštų kelio ženklų bei kelių eismo taisyklių reikšmę bei svarbą, o mažyliai spėliojo mįsles apie pavojų pėstiesiems, kuris tyko kelyje ar gatvėje. Konkurso metu dalyviams buvo dalinamos knygutės „Saugokime vieni kitus kelyje“, lankstinukai, liniuotės - skirtukai, o jiems padėjusiems šeimos nariams – atšvaitinės juostelės. Miestelio bibliotekoje bus eksponuojama  vaikučių darbelių fotonuotraukų parodėlė, kurios lankytojai bus kviečiami į pokalbius – diskusijas apie savo elgesį, veiksmus ir pasekmes kelyje.

Didžiausio renginio dalyvių  susidomėjimo sulaukė figūrinio važiavimo dviračiais varžybos. Figūrinio važiavimo metu susirinkusiems dalyviams ir žiūrovams pademonstruotidviračio atšvaitai ir žibintai, šviesą atspindinčios liemenės, o varžybų vedantysis supažindinokaip taisyklingai segėti  atšvaitą bei kodėl svarbu jį segėti. Varžybų šūkis – „Visi laimėsime, jeigu važiuosime saugiai ir atsargiai“.Visi dalyviai pasirodė puikiai - dviračiais, dviratukais, triratukais pravažiavo trasą nesuklysdami ir buvo apdovanoti ryškiomis dviratininkų liemenėmis, atšvaitais, kitomis saugumą garantuojančiomis priemonėmis.

Šventės garbingiausios viešnios – Onutės – ne tik noriai talkino savo anūkėliams, bet ir aktyviai atsakinėjo į viktorinos klausimus ir buvo apdovanotos krepšiais – rankinėmis.

Klovainių bendruomenės įsitraukimas į saugaus eismo prevencinę veiklą davė teigiamų rezultatų – miestelio gyventojai noriai dalyvavo įgyvendinant projektą „Saugūs klovainiečiai“. (Renginyje aktyviai dalyvavo suaugusieji (43)  ir vaikai bei paaugliai (61), o konkursą ir varžybas stebėjo apie 200 žiūrovų.)

Klovainiečius, aplinkinių kaimelių gyventojus bei kraštiečius į šventę pakvietėme jau prieš porą savaičių: skelbimus platinome spaudoje, skelbimų lentose, internetinėje svetainėje www.klovainiubendruomene.lt, socialiniame tinklapyje www.facebook.com.

Renginio dalyvių vardu dėkojame Lietuvos automobilių kelių direkcijai ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungai. Jūsų vykdomas prevencinis konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse – 2012“ suteikia galimybę efektyviau kurti saugią bendruomenę.

 

Klovainių bendruomenės tarybos pirmininkės Sonatos Danielienės informacija


 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.