Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2013-04-24  

Kaimo bendruomenė sukvietė į susirinkimą

Šeštadienio popietę Raudonės miestelio gyventojai buvo pakviesti aptarti įvairius susikaupusius klausimus. Suprantama, kad vieno ar dviejų susirinkimų metu, visų problemų neišspręsi. Bet jei tų klausimų nespręsim patys, tai viskas taip ir liks nepajudinta iš vietos. Būtent apie kaimo bendruomenių aktyvumą ir jų reikšmę dabartiniam gyvenime prieš keletą dienų labai aiškiai ir suprantamai kalbėjo Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, lankydamasi vienoje iš kaimo bendruomenių. Pora dešimčių susirinkusių Raudonės gyventojų nutarė sudaryti darbo grupę, kuri pradėtų diskusiją su neprižiūrimų sodybų savininkais, bandant išsiaiškinti priežastis, dėl ko apleidžiami gyvenamų namų sklypai. Į darbo grupę pakviesti dalyvauti atstovą iš Raudonės seniūnijos darbuotojų, iš Raudonės bendruomenės centro ir iš Raudonėnų bendruomenės centro. Apie numatomus darbo grupės reidus ir rezultatus gyventojus informuoti skelbimų lentose.

  Susirinkimo dalyviai buvo supažindinti su naujai išleistu vyriausybės įstatymu, dėl galimybės dirbti bedarbiams,  gaunantiems socialines pašalpas. Nuo š.m. balandžio 1 dienos, bedarbiai, gali drąsiai, nebijodami prarasti bedarbio pašalpos, samdytis dirbti įvairius darbus. Tam darbdavys turi už 6 litus įsigyti paslaugų kvitų knygelę, į kurią bus įrašoma dirbančiojo pavardė. Dokumento užpildymo forma labai paprasta ir lengvai suprantama. Dėl paslaugų kvitų knygelių ir kitos informacijos reikia kreiptis į rajono socialinio draudimo skyriaus 320 kabinetą.

  Daug diskusijų sulaukta dėl artėjančios šventės ,,Panemunių žiedai“. Daugelis gyventojų ne tik džiaugiasi gražia švente, bet ir tą dieną turi nemažai problemų, dėl galimybės automobiliu patekti į savo namus. Nes šventės dieną Raudonės miestelio gatvės būna sausakimšos ir policija įvažiuoti į miestelį nebeįleidžia. Taip pat dėl nepigių bilietų dauguma miestelio gyventojų tampa tik pasyvūs šventės klausytojai. Nutarta kreiptis į šventės organizatorius su prašymu, leisti patekti į šventę nemokamai Raudonės mokyklos mokinukams, o  daugiavaikėms šeimoms ir asmenims, neturintiems finansinių galimybių įsigyti bilietus į šventę, sudaryti sąlygas patekti į šventę su minimaliom išlaidom.

Raudonės kaimo bendruomenė aktyviai bendradarbiauja su Jurbarko verslo ir turizmo centru. Raudonėje yra galimybė įrengti kempingų aikštelę, keliaujantiems su nameliais ant ratų, nes šiuo metu tokios galimybės Raudonėje nėra, o pravažiuojančių turistų daug. Viskas priklausys nuo pačių gyventojų aktyvumo ir noro pasijungti į šią veiklą.

Socialinių paslaugų teikimas Raudonės seniūnijos gyventojams, tai vienas iš svarbiausių klausimų. Tarp kitko, šituo klausimu buvo labai aktyviai diskutuojama balandžio 19 dieną Raudonės seniūnijos salėje per seminarą, kurį pravedė Aleksandro Stulginskio dėstytojas Rimantas Čiūtas. Socialinių paslaugų nebuvimas kaimo vietovėse, tai ne tik Raudonės miestelio, bet ir visos Lietuvos problema. Susirinkimo dalyviai pasidžiaugė, kad dėka Raudonės bendruomenės centro pirmininko Vytauto Urbšto iniciatyvos, pagaliau pradėjo veikti mūsų miestelyje kirpykla.

Susirinkimo dalyviai pritarė idėjai, kurti mūsų miestelyje blaivybės draugiją ir organizuoti akciją ,,viena diena be alkoholio“. Šios akcijos metu bus agituojama nevartoti alkoholinių gėrimų arba kas nebegali atsisakyti alkoholio visiškai, bent jau tą dieną alkoholio vartoti mažiau. Reikia pastebėti, kad šitai akcijai labai pritaria daug organizacijų bei politikų, nors ir suprantama, kad vieną dieną masiškai suvartojus alkoholio mažiau, parduotuvės bei nelegalios prekybos alkoholiu taškai turės mažiau pelno. Suprantama, atsiliepimų yra įvairių. Kai kurie piliečiai į planuojamą akciją žiūri labai skeptiškai ir pasirengę tą dieną, kada bus vykdoma akcija, vartoti alkoholio netgi daugiau ir jeigu naminė degtinė bus pilama ant žemės, tai kai kurie žmonės pasirengę atvykti pasisemti nemokamų kvaišalų. Apie akcijos datą ir rekomendacijas, ką vertėtų daryti akcijos metu bus paskelbta iš anksto rajono ir respublikinėje spaudoje.

Susirinkimo metu buvo paviešinta nemažai labai aktualių visiems miestelio gyventojams klausimų. Nutarta kreiptis į rajono savivaldybę, dėl Raudonės miestelio gyventojų diskriminacijos kultūrinio gyvenimo atžvilgiu. Miestelio gyventojai jau seniai pamiršo, kada į mūsų miestelį buvo atvykęs koks nors koncertas. Nuolat dirbančio kultūros darbuotojo gyvenvietė neturi. Gerai, kad buvo suorganizuota keletas švenčių pačių gyventojų pastangomis.

Taip pat mūsų miestelis neturi veterinarijos vaistinės, nors beveik visi gyventojai laiko naminius gyvūnus ir gyvulius. O elementariausių vaistų Raudonės gyventojai priversti važiuoti į rajono centrą. Artimiausiu metu bus bandoma susikviesti veterinarijos specialistus ir iniciatyvius žmones ir išsiaiškinti dėl galimybės Raudonėje įkurti veterinarijos vaistinę.

 Nutarta kreiptis ir į Raudonės bažnyčios kleboną dėl bažnyčios šildymo, nes vaikai gausiai lanko pamaldas, nežiūrint į tai, kad bažnyčia visiškai nešildoma ir daugelis tėvelių, žiemos metu,  savo vaikus po apsilankymo bažnyčioje priversti gydyti nuo peršalimo. Labai gerai, kad vaikučiai nuo mažų dienų ugdomi dvasiškai, tik mums visiems reiktų pagalvoti ir apie elementarų komfortą. Gal tuomet bažnyčia žiemos metu sulauktų daugiau tikinčiųjų . Susirinkimo dalyvių nuomone, reikia bažnyčioje padaryti bent primityvų šildymą.

Į sekantį susirinkimą aptarti sprendžiamus klausimus ir iškilusias problemas kaimo bendruomenė gyventojus sukvies gegužes mėnesį.

   Kaimo bendruomenės ,,Prie Raudonės pilies“ pirmininkas Algirdas Mačiulaitis

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.