Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2017-06-20  

LKBS sąskrydis 2017

Šių metų birželio 16-18 d. Karklėje, Klaipėdos r., poilsiavietėje „Žilvitis“, įvyko tradicinis Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos organizuotas Lietuvos bendruomenių sąskrydis. Renginyje dalyvavo virš 800 bendruomenių atstovų iš 30 Lietuvos savivaldybių. Šiemet jau antrą kartą prie gausaus kaimo bendruomenių bei vietos veiklos grupių būrio prisijungė ir miesto bendruomenės.

Tradiciškai renginio pradžioje buvo organizuota sąskrydžio dalyvių eisena pajūriu, prie kurios prisijungė visi svečiai. Visiems bendruomeniečiams už prasmingą veiklą dėkojo Lietuvos Respublikos Seimo narė Guoda Burokienė, Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas ir kt.

Rajonų bendruomenininkai buvo įsirengę kiemelius, kuriuose pristatė savo rajono bendruomenines organizacijas ir savo regiono vietos produktus, bendruomenių veiklą ir projektus. Tradiciškai, Lietuvos kaimo bendruomenės puikiai pasirodė kliūčių ruožo rungtyje. Visus išjudino bendras sąskrydžio dalyvių šokis, Mažųjų Lietuvos sostinių deleguotų kolektyvų koncertas. Be linksmybių vyko ir diskusijos bendruomenėms aktualiais klausimais: ar socialinis verslas tapatus bendruomeniniam verslui; kokios kliūtys trukdo spartesniam vietos veiklos grupių strategijų įgyvendinimui; kaimo bendruomenių kuriamo verslo finansavimas. Renginio metu buvo apdovanoti aktyviausi rajonų bendruomenininkai ir savanoriai. Renginyje dalyvavo beveik tūkstantis dalyvių iš 34 Lietuvos kaimiškųjų rajonų, bei atstovai iš Kauno ir Vilniaus miestų bendruomenių sąjungų.

LKBS inicijuotoje diskusijoje „Bendruomenių paramos galimybės įgyvendinant LEADER“ buvo aptariami praėjusio programinio laikotarpio 2007-2013 m. LEADER bei KPP įgyvendinimo rezultatai, sėkmės istorijos, bendruomenių įgyvendinti projektai, o taip pat esamo programinio laikotarpio Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos įgyvendinimo aktualijos, paramos galimybes potencialiems pareiškėjams. Diskusijoje dalyvavo apie 300 sąskrydžio dalyvių.

Diskusijoje aktyviai dalyvavo bendruomeninių organizacijų, vietos veiklos grupių, vietos veiklos grupių tinklo, Programos „LEADER" ir žemdirbių mokymo metodikos centro bei LR Žemės ūkio ministerijos atstovai. Diskusijoje buvo iškristalizuotos pagrindinės problemos, kurios trukdo sėkmingai vykdyti Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos, šalies VVG strategijų įgyvendinimui. Buvo pateikta visa eilė pasiūlymų, kurie padėtų taisyti susidariusią situaciją. Diskusija prisidėjo prie KPP viešinimo bei Lietuvos kaimo tinklo tikslų įgyvendinimo – didinti KPP žinomumą bei skatinti aktyvesnį dalyvavimą kaimo plėtros procesuose.

Didžiulės pagalbos organizuojant bei įgyvendinant renginį buvo sulaukta iš Programos „LEADER“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro kolektyvo, kuriam nuoširdžiai dėkojame.

Lėšas projekto – renginio „LKBS sąskrydis 2017“ įgyvendinimui skyrė LR Žemės ūkio ministerija.

 

Lėšas diskusijos organizavimui skyrė Lietuvos kaimo tinklas.


 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.