Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-08-30  

Eismo saugumas Gabšių kaimo bendruomenėje

Rugpjūčio 25 dieną Gabšių kaimo bendruomenė vykdė projektą „Eismo saugumas bendruomenėse“ . Šiame projekte buvo numatytas  mokomasis vizitas po Joniškio rajono bendruomenes. Nuo pat kelionės pradžios bendruomenės pirmininkė Irena Dapkuvienė viešino informaciją apie saugaus eismo projektą,  kaip saugiai elgtis kelyje. Po to buvo išdalinti mokomojo vizito dalyviams lankstinukai ir knygelės apie saugų eismą. 

Nuvykus į  Rudiškių kaimo bendruomenę  pirmininkė  Elytė pakvietė į bendruomenės namus. Jose įrengtos didžiulės patalpos sportui. Tai bilijardo, teniso, įvairūs treniruokliai ir kt. žaidimų kambariai. Gabšių jaunimą ji pakvietė sužaisti po teniso ir bilijardo partiją. Po rungčių jaunimui įteikėme po šviesą atspindinčią liemenę, o patiems mažiausiems - po žibintuvėlį ir knygelę.

Nuvykę į Kriukų kaimo bendruomenę bendruomenės patalpose vyko diskusijos apie saugų eismą, o paskaitą skaitė bendruomenės pirmininkas Gintautas. Iš diskusijų buvo matyti, kad visi dalyviai žino kelių eismo taisykles, nes beveik visi vairuoja automobilį ir turi vairuotojo teises.

Padėkojus už malonų priėmimą vykome link namų. Autobuse visiems dalyviams buvo išdalintos anketos, kuriose reikėjo atsakyti į klausimus apie eismo saugumą keliuose, įvertinti penkiabalėje sistemoje kokios priežastys dažniausiai sukelia avarines situacijas, kokios priemonės užtikrina saugesnį eismą, ar reikalingos švietėjiškos priemonės ir kt. Po to visiems dalyviams išdalinome po šviesą atspindinčią juostelę, kad saugiai sugrįžtų namo.

Grįžusius namo dalyvius pasitiko patys mažiausieji su daina apie saugų eismą, o bendruomenės pirmininkei įteikė atmintinę, ką sužinojo  vaikai iš šio „Eismo saugumas bendruomenėse“ projekto, ir padėkojo už jo rašymą ir įgyvendinimą.

Šiuo projekto tikslas buvo įtraukti kuo daugiau žmonių, ne tik iš savo bendruomenės, bet įjungti ir kito rajono bendruomenes ir viešinti Lietuvos automobilių kelių direkcijos finansuojamą „Eismo saugumas bendruomenėse“ projektą. 

Bendruomenės pirmininkė I. Dapkuvienė

   

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.