Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-09-10  

Rimtas susirūpinimas dėl LEADER Airijoje

Airijos vyriausybės nesidomėjimas ir įsipareigojimų trūkumas Airijos kaimo vietovėmis, kelia rimtą susirūpinimą daugeliui kaimo aktyvistų, ypač šiuo metu, kai yra didelis poreikis maksimum išteklių ir paramos, siekiant užtikrinti, kad kaimo vietovės, kurios patyrė daugiausia lėšų taupymo, išgyventų.

Pranešimas, kad LEADER finansavimas 2007-2014 laikotarpį bus 423,000,000 € buvo labai gerai priimtas 1997m.. Tačiau programos įgyvendinimas buvo atidėtas dvejiems metams,  o tai reiškė, kad vietos veiklos grupėms nebuvo leidžiama pradėti 2007-14m. programos įgyvendinimo  iki 2009 metų pavasario.

 Bet  savanoriškos valdybos ir VVG darbuotojai įdėjo didžiules pastangas ir ryžtingai įgyvendino programą ir kitas su tuo susijusias programas savo bendruomenėse, nepaisant didžiulio biurokratijos vandenyno.

 Sunku suprasti, kodėl programai, kuri sėkmingai veikia 20 metų, vis dar reguliariai daromas  taisyklių pakeitimus.

 Pridedant dar prie viso to, vyriausybė uždarė programą šešiems mėnesiams 2012m., o tai sukelė papildomų problemų bendruomenėms ir jų rėmėjams.

 Vyriausybė taip pat bando pakenkti vietos veiklos grupių patikimumui daugelyje sričių, įskaitant klaidinančią informaciją , kad programos administravimas buvo 30%,  tačiau jie puikiai žinojo arba turėjo žinoti, kad administravimui galima būvo skirti  mažiau kaip 20%, pagal Europos Sąjungos teisės aktus.

 Mes dabar suprantame, kad vyriausybė turėjo įvairiais būdais sumažinti 2007-2013m. programos lėšų skyrimą nuo 423,000,000 € iki  320.000.000€, o tai reiškia, kad 100,000,000 € buvo paimtas iš kaimo bendruomenių tuo metu, kai pinigai kaip niekad buvo reikalingi.

 Nauja LEADER programa 2014-2020 m. laikotarpiu bus 250 mln €, žymiai mažiau nei  423,000,000 € paskutiniame programiniame periode, tačiau vyriausybė nori perduoti programos įgyvendinimą vietos valdžios institucijoms, kur jie politikai gali turėti dar daugiau kontrolės ,  nepaisant to, kad Europos Sąjunga ir Europos Audito Rūmai aiškiai nurodė, kad esamas modelis yra geriausias Europoje ir norėtų, kad jis būtų taikomas ir visoje Europoje.

At a recent rally of 5,000 people in Dublin, I called for the appointment of a department and minister for rural development, and was delighted that at the recent reshuffle Deputy Ann Phelan had been appointed minister of state for rural development and rural transport, and whom I believed would be a good minister. Dubline neseniai susibūrė 5000 žmonių, ir mes raginom paskirti naują kaimo plėtros ministrą, ir buvo malonu, kad po departamento pertvarkos  Ann Phelan buvo paskirta kaimo plėtros ministre ir mes tikėjom , jog ji bus gera ministrė.

  Tačiau mūsų  džiaugsmas buvo  trumpas, vos tik tapo žinoma, kad LEADER programa, kuri turėjo būti pagrindinis finansavimo šaltinis kaimo plėtrai, tapo politinio sandorio dalis, ir dabar ji eis per aplinkos ministerija ir  vietos valdžią.

 O kadangi kaimo transporto programa jau buvo nužudyta ir perduota Nacionalinei transporto tarnybai, sunku pamatyti, kokį vaidmenį nauja ministrė gali turėti kaimo plėtroje.

 

It is a time of great uncertainty in rural Ireland. The silence of our rural politicians is frightening, or do they know what is going on, or are they again waiting until the next election to find out?

Rural people are watching

Dabar yra Airijos kaimo vietovių visiško neaiškumo laikas. Mūsų kaimo politikų tyla yra bauginanti, ar jie žino, kas vyksta, ar jie vėl laukia kitų rinkimų kad tai sužinotų ?

Kaimo žmonės stebi

Jack Roche- Airijos kaimo vietovių tinklo pirmininkas

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.