Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-04-13  

Gruzdiškėje pasodinta Saugaus eismo giraitė

Gražų šeštadienio rytmetį virš šimto talkininkų suvažiavo į Gruzdiškę dalyvauti konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse“ penkerių metų sukakčiai bei Saugaus eismo dienai paminėti Saugaus eismo giraitės sodinimo akcijoje. Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos inicijavo šią akciją ir pasiūlė surasti kuriame nors Lietuvos rajone gražią vietovę, kur galėtų augti 60 ąžuoliukų, skirtų kiekvienai Lietuvos savivaldybei. Iš visų pasiūlytų vietų, geriausiai tinkama pasirodė graži erdvė, esanti šalia Gruzdiškės bendruomenės namų ir regioninio kelio Raseiniai - Baisiogala. Ąžuoliukus sodinti buvo pakviestos visos Lietuvos respublikoskaimo bendruomenės, jau penkerius metus dalyvaujančios projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“. Šalia svečių iš Radviliškio, Kėdainių, Šakių, Šilalės rajonų kaimo bendruomenių, ąžuoliukus sodinti atvyko ir mūsų rajono Mirklių, Šiluvos, Gabšių, Dumšiškių, Berteškių, Butkiškės,Anžilių, Kaulakių, Žaiginio, Gruzdiškės, Betygalos, Milašaičių, Gėluvos, Biliūnų bendruomenių atstovai. Akcijos dalyvius sveikino ir kartu ąžuoliukus sodino LR Seimo narys Gintautas Mikolaitis, LR Seimo nario Edmundo Jonylos padėjėja Diana Kaupaitienė, Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Kurlavičius, Raseinių miškų urėdijos Miškų urėdas Antanas Kilčauskas, Raseinių rajono policijos komisariato viršininkas Kęstutis Užemeckas, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Eismo saugumo skyrius vyr. specialistas Viktoras Kuznecovas, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė, Raseinių seniūnijos seniūnas Rolandas Klusas. Džiugu, kad su visais bendruomeniečiais ąžuoliukus sodino ir Raseinių rajono savivaldybės administracijosArchitektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistai Giedrius Butkus, Vaida Lastakauskaitė, vyresn. specialistė Vilma Kundrotienė, Raseinių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas Darius Jonaitis, specialistė (bendruomenės pareigūnė) Giedrė Deveikienė, Kelių policijos grupės vyr. specialistė Lina Jonaitienė, VĮ „Regiono keliai“ visų regionų atstovai.Kaip teisingai pasodinti ąžuoliuką, papasakojo ir praktiškai pademonstravo šio darbo profesionalai: Raseinių miškų urėdijos Miškų urėdas Antanas Kilčauskas, vyriausiasis miškininkas Rimvydas Mikelaitis, Miško želdinimo ir apsaugos inžinierius Arūnas Girdzijauskas.

Dėkojame Raseinių miškų urėdijai už rūpestingą medelių paruošimą sodinimui, kuolelius medeliams saugoti, VĮ „Kauno regiono keliai“ Raseinių kelių tarnybai už vandenį pasodintų medelių laistymui, UAB „Danspin“ už skanius pietus.

Ąžuolas - stiprybės ir vienybės simbolis, o Saugaus eismo giraitės sodinimas - tai mūsų pilietiškumo, rūpestingumo ir vienybės išraiška. Tikrai apima geras jausmas kartu su visais sodinti savo ąžuolą, važiuojant pro šalį vis pasigrožėti nauja giraite. Tikimės, kad ąžuoliukų sodinimo akcija, palietusi ne tik mūsų rankas, bet ir širdis, gražiai augs, žaliuos ir visada primins, kad žmonių saugumas keliuose mums visada yra svarbus.

Loreta Sirvidienė, Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyr. specialistė 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.