Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-03-05  

Pasvalio ir Biržų rajonų bendruomenių draugystė

Graži ir nuoširdi draugystė sieja daugelį Biržų ir Pasvalio rajonų bendruomenių. Nuo pat pirmųjų bendruomenių atgimimo dienų pasirašomos bendradarbiavimo sutartys, kuriose numatoma bendruomenių atstovų susitikimai,  pasikeitimai projektinės ir kultūrinės veiklos patirtimi, meno ir sporto kolektyvų dalyvavimas šventėse,  pažintinės veiklos  rengiamuose susitikimuose vienos ar kitos bendruomenės teritorijoje, bendradarbiavimas rengiant projektus.

Tai ir vyksta tarp darbščių, išradingų abiejų rajonų bendruomenininkų. Vykstame vieni pas kitus su kultūrinėmis programomis į renginius, sąskrydžius, jubiliejus, konferencijas. Konsultuojamės, jeigu pritrūkstame žinių rengiant projektus.

Šukionių bendruomenės teritorija ribojasi su Krinčino, Daujėnų seniūnijų bendruomenėmis, todėl su visomis šių seniūnijų bendruomenėmis palaikomas glaudus ryšys jau daugelį metų. Ir netik su šių seniūnijų . Per Šukionių bendruomenės gyvavimo dešimtmetį bendradarbiavimo sutartys pasirašytos su keliolika bendruomenių.Džiaugiasi šukioniečiai visų pasvaliečių bendruomenininkų,vadovaujamu  Pasvalio rajono bendruomenių sąjungos pirmininko Stasio Butkaus, nepaprastu nuoširdumu ir gražiu bendravimu.

Ir štai šaltą vasario 9 dienos pavakarę Šukionių bendruomenę aplankė Krinčino krašto bendruomenės tarybos nariai, vadovaujami Ritos Paliulienės. Svečius sutiko bendruomenės tarybos nariai šukioniečiai Antanas Sribikė,Stanislovas Vadapolas ir pirmininkė Nijolė Šatienė.  Pasvaliečiai susipažino su Šukionių bendruomenės įgyvendintais ir įgyvendinamais projektais.Svečiai apžiūrėjo muziejaus eksponatus, pirtelę su sporto sale. Didžiulį susidomėjimą Krinčino krašto bendruomenės aktyvistams paliko  Stanislovo Vadapolo foto paroda.

Svarbiausia, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis,kuri dar labiau suartins kaimyninių rajonų bendruomenes. Juk sakoma,kad kaimyną bėdoje greičiau prisišauksi,nagu giminę.

Ilgai aptarinėjome veiklos bendruomenėse problemas, džiaugsmo akimirkas, ir priėjome bendros išvados – „bendruomenės buvo vakar, yra šiandien, bus rytoj“. Ateities kartoms abi bendruomenės pins vainiką iš darbų.

 Nijolė Šatienė

Šukionių bendruomenės tarybos pirmininkė

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.