Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2014-10-14  

Įdomi patirtis iš Pagėgių ir Tauragės rajonų

Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjunga šiais metais gavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansavimą projektui „Bendruomenių narių institucinių gebėjimų stiprinimas“. Spalio pradžioje  50 atstovų iš 30 rajono kaimo bendruomenių vyko į  Tauragės ir Pagėgių rajonus, kuriuose susipažino su gerąja projektų vykdymo patirtimi plėtojant bendruomenių verslą. Pagėgių rajone priėmimą suorganizavo vietos veiklos grupės „Pagėgių kraštas“ administracijos vadovas Sigitas Stonys. Jis pirmiausia pakvietė apsilankyti Žukų kaimo bendruomenėje ir pažiūrėti kaip veikia sulčių spaudykla. Bendruomenė sulčių spaudimo įrangą įsigijo projekto lėšomis, tačiau patalpų įrengimui turėjo surasti savų lėšų. Nors užsakymų netrūksta, tačiau sulčių spaudimo verslas yra sezoninis, reikės keletą metų laukti kol atsipirks investicijos.

              Mociškių kaimo bendruomenė pristatė mūsų rajono bendruomenėms aktualų aplinkos tvarkymo paslaugų teikimo projektą. Iš Pagėgių VVG strategijos lėšų bendruomenė įsigijo traktorių ir reikalingą įrangą: frezą, frontalinį krautuvą su kaušu, sniego valytuvą, šienapjovę, puspriekabę ir komunalinę šluotą (malonu pastebėti, kad technika pirkta iš mūsų rajono firmos „Džeirana“). Visa ši technika kainavo virš 80 tūkst. litų, dabar ją prižiūri ir su ja dirba vienas paskirtas asmuo. Bendruomenės atstovai minėjo, kad parengti projektą ir įsigyti technikos nebuvo sunku, tačiau teko du mėnesius tartis ir ginčytis, kol bendruomenės nariai rado priimtiną sprendimą, kiek kainuos teikiamos paslaugos, kaip bus vedami atsiskaitymai ir kita dokumentacija.

              Vilkyškių bendruomenė supažindino su arbatžolių džiovinimo įranga, pristatė neseniai įsigyti gerą graviravimo aparatą. Nuo šiol ši bendruomenė teikia graviravimo paslaugas ir užsakymų gauna ne tik iš vietos gyventojų, bet ir iš aplinkinių rajonų. Pagėgių krašto turizmo informacijos centras maloniai pristatė savo veiklą, palydėjo mus ant Rambyno kalno ir pakvietė plaukti laivu, kuris taip pat yra įsigytas Pagėgių VVG lėšomis.

          Tauragės rajono vietos veiklos grupės vadovė  Nijolė Tirevičienė pakvietė mus apsilankyti Kęsčių kaimo bendruomenėje „Elbenta“. Čia pamatėme edukacinę programą „Rugio kelias“, apžiūrėjome bendruomenės prižiūrimą daržą, sulčių spaudyklą, gaisrininkų muziejų. Malonu paminėti, kad Tauragės rajone prie mūsų delegacijos prisijungė mūsų rajono meras Algimantas Mielinis, kuris ne tik pasveikino susitikimo dalyvius, bet ir aktyviai domėjosi Tauragės  rajono bendruomenių projektais.  Grįždami namo dar aplankėme Tauragės miesto pakraštyje įkurtą Taurų nuotykių parką.  

         Išvyka į netolimus rajonus ir pamatyti projektai suteikė ne tik naujų projektų idėjų, bet ir sukėlė daug minčių, nes rengiant tokius projektus reikia daug svarstyti, atsakingai nutarti, ar bendruomenė pajėgs sėkmingai įgyvendinti verslo ar paslaugų teikimo projektus. Kaip minėjo aplankytų rajonų atstovai – sunkumų šiuose projektuose yra nemažai ir  daug ką lemia žmogiškasis faktorius.  

Dalytė Raudonienė, bendruomenių sąjungos pirmininkės pavaduotoja 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.