Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2013-03-29  

Bendruomenėje knygos ,,Domeikava’’ sutiktuvių šventė

Prieš ketverius metus aktyvus bendruomenės narys, kraštotyrininkas, daugelio knygų sudarytojas ir autorius  Antanas Pocius  pasiūlė išleisti knygą apie Domeikavą. Tokio pobūdžio leidinio, apimančio visą Domeikavos seniūniją, jos istoriją, kultūrinį, socialinį, švietėjišką gyvenimą, čia gyvenančius ir  dirbančius žmones,  dar neturėjome, todėl bendruomenės pirmininkas Irenijus Šmidtas ir aktyvūs bendruomenės nariai nuoširdžiai pritarė šiam sumanymui. 2011 m. Domeikavos kaimo bendruomenės centras parengė paraišką ir pateikė projektą Kauno rajono vietos veiklos grupei. Šiandien projektas „Knyga „Domeikava“, Nr. LEADER-11-Kaunas-02-004, kurio vertė 53 275 Lt yra įgyvendintas ir išleista knyga.

             Kovo 23 d. įvyko knygos sutiktuvių šventė. Domeikavos gimnazijos salė sunkiai talpino Domeikavos gyventojus bei svečius. Solidi, beveik tūkstančio puslapių knyga, išleista 1000 egzempliorių tiražu pristatyta bendruomenei. Knygoje trylika skyrių, kuriuose išsamiai pasakojama Domeikavos krašto istorija nuo neolito laikų iki šiandienos. Gausiai iliustruota žemėlapiais, planais, brėžiniais, spalvotomis nuotraukomis. Visą surinktą medžiagą knygos sudarytojas padovanojo Domeikavos gimnazijai, pagal kurią moksleiviai galės mokytis naujo kurso - savo krašto istorijos.  Nuoširdžiausi padėkos ir sveikinimų žodžiai išsakyti knygos kūrėjams – vyr. redaktoriui Antanui Pociui ir projekto autoriui, bendruomenės pirmininkui Irenijui Šmidtui. Vardinės knygos įteiktos prie knygos kūrimo savo darbu, parama prisidėjusiems bendruomenės nariams. Kartu su bendruomene pasidžiaugti ir pasveikinti atvyko ir garbūs svečiai - LR seimo nariai Raminta Popovienė ir Donatas Jankauskas, Kauno rajono tarybos nariai Regina Lukoševičienė, Gvidas Rutkauskas ir Česlovas Paulauskas, Kauno rajono savivaldybės administracijos kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja kultūrai Alvyra Čičinskienė, profesorius, rašytojas Eugenijus Ignatavičius, profesorius Alfonsas Vaišvila, knygos redaktorė Jolita Navickienė, knygos fotografai, sapustuvės Morkūnas ir Ko direktorius, Kauno rajono kraštotyrininkas Antanas Vaičius, Kauno rajono VVG pirmininkas Vytautas Zubas, Vytauto Didžiojo Karo muziejaus darbuotojai. Graži proga susipažinti su bendruomene buvo ir naujai seniūnei Rūtai Černiauskienei, kurią pristatė seniūnės pavaduotoja Vita Sutkienė ir buvęs seniūnas Raimondas Stankus.  Simbolinę medinę plunksną seniūnei įteikė domeikavietis tautodailininkas Rimas Metlovas, kaip prisiminimą apie reikšmingą visai mūsų bendruomenei įvykį.  Šventinę nuotaiką padėjo kurti ir Domeikavos meno kolektyvai - gimnazijos folkloro ansamblio  ,,Serbentėlė‘‘ dainininkai, (mokytoja Daiva Bradauskienė), kultūros centro tautinių šokių grupė ,,Džiaukis‘, (vadovė Giedrė Brakauskaitė)  ir mišrus choras ,,Versmė‘‘ (vadovė Rasa Endriukaitienė ir koncertmeisteris Rimvydas Kruopis).

   Kaip sakė knygos sudarytojas gerbiamas Antanas Pocius,  galime didžiuotis ne tik turėdami   didžiausio Lietuvos kaimo statusą, bet ir bene storiausią apie šį kraštą pasakojančią monografiją.

    

   Domeikavos kultūros centro direktorė Danguolė Kasparienė

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.