Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2014-11-26  

Įgyvendintas projektas „Kokybiškesni renginiai – verslumo pradžiai“

Asociacija „Gasčiūnų kaimo bendruomenė“ gyvuoja jau nuo 2006 m., per tą laikotarpį savo veiklai plėtoti rengė projektus finansinei paramai gauti, siekdami kaimo žmonių užimtumo įvairinimo, aplinkos gerinimo ir siekdami skatinti bei puoselėti kultūrines tradicijas.

Per gyvavimo laikotarpį iš bendruomenės narių susiformavo jaunimo muzikinė grupė, kuri prisitraukdama dar daugiau narių įsiregistravo kaip jaunimo klubas. Taip pat įsikūrė bendruomenės teatro kolektyvas, kuris dalyvavo teatrų festivaliuose ir kituose rajoniniuose renginiuose, bei susibūrė pagyvenusių žmonių saviveiklininkų grupelė sukurdama kapelą „Sodžius“. Kapelos pasirodymai taip pat vyko daugelyje rajoninių švenčių ir renginių, dalyvauta ir Lietuvos ir radijo televizijos programoje „Duokim garo“.

Kapela koncertuoja ir savo bendruomenės nariams. Tai dažniausiai būna šiltuoju metu laiku, rudeniop, ir renginys vyksta viešojoje erdvėje. Neturint savo pakylos/scenos, ją tenka nuomotis. Nuomos paslaugas arčiausiai teikia tik Šiaulių mieste esančios įmonės, o ir nuomos kaina yra labai didelė.

Bendruomenė trejus metus organizavo Teatrų festivalį. Jame dalyvauja ne tik rajono mėgėjų teatro kolektyvai, bet ir kolektyvai iš Šiaulių, Akmenės, Utenos, Ukmergės, Biržų rajonų. Festivaliai sutraukia daugybę teatro mėgėjų. Teatrų festivalius bendruomenė organizuoja artimame kaime esančioje kaimo turizmo sodyboje. Tačiau šioje sodyboje nėra įrengta scena, pakyla.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai paskelbus konkursą valstybės paramai gauti, bendruomenės aktyvui nekilo abejonių kokiam tikslui teikti paraišką. Žemės ūkio ministro 2014 m. liepos 2 d. įsakymu Nr. 3D-405 „Dėl 2014 metų Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros skatinimo programos (valstybės biudžeto lėšos (01 01) priemonei „Parama kaimo bendruomenėms ir vietos veiklos grupėms (01 001 01 03 09) įgyvendinti skirtų lėšų pagal projektus ir lėšų gavėjus paskirstymo sąrašo patvirtinimo“  skirta 24900 Lt parama. Dar 3000 Lt skyrė Joniškio rajono savivaldybė.

                      Paraiška teikta veiklos sričiai „Kaimo bendruomenės verslumo projektų, tenkinančių kaimo bendruomenės poreikius, įgyvendinimas“, nes įsigytą kilnojamą surenkamą pakylą bendruomenė galės nuomoti kitoms rajono ir ne tik rajono bendruomenėms, organizacijoms ar įstaigoms. Joniškio rajone nei viena kaimo bendruomenė iki šiol neturėjo įsigijusi kilnojamos pakylos.

                      Šiandien Gasčiūnų kaimo bendruomenė jau turi įsigijusi kilnojamą surenkamą pakylą. Tad nuo šiol bendruomenės organizuojami renginiai bus kokybiškesni ir vaizdingesni, renginio vedėjai, artistai, kapelos atlikėjai bus gerai matomi žiūrovams. Kilnojama surenkama pakyla galės būti nuomojama rajono renginių organizatoriams, gautos pajamos bus naudojamos bendruomenės veiklai plėsti – tai bus pirmieji bendruomenės verslumo žingsniai.

Įgyvendintas  projektas turės didžiulę išliekamąją vertę ir naudą ne tik Gasčiūnų kaimo bendruomenei, bet ir visoms rajono kaimo bendruomenėms, renginius organizuojantiems verslininkams, rajono organizacijoms ir įstaigoms, savivaldybės administracijai, seniūnijoms. Įsigyta įranga asociacija naudosis nuolat ir ne tik projekto įgyvendinimo metu, bet ir ne vienerius metus po jo pabaigos.

Eligijus Dargis

Asociacijos „Gasčiūnų kaimo bendruomenė“ pirmininkas

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.