Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2011-12-14  

Sniego belaukiant

Tikriausiai visai Lietuvai baiminantis išaugusių šildymo išlaidų, kolektyvinė mintis gerokai paveikė klimatą – atitolino speigus ir pusnis. Tad žiemos sporto entuziastams tenka griebtis kažko kito. Braziūkų kaimo bendruomenės „Indrajos namai“ nariai su savo svečiais nutarė išmėginti šiaurietiškąjį ėjimą.

Šiaurietiškas ėjimas iš pažiūros panašiausias į slidinėjimą be slidžių ir Lietuvoje dar dažnokai sukelia nuostabą, juoką,  pašaipius klausimus – esą kur slides pametėte. Tad gan gausaus žingsniuojančiųjų būrelio pasirodymas kaimo pagrindiniame kelyje atrodė gan egzotiškai. Aplankę Liepą motinėlę, žmonės pasuko link bažnyčios ir tuojau atsirado norinčiųjų nulipti nuo kaime populiarios transporto priemonės dviračio ir išmėginti naujovę.

 Pasirodo, visai paprasta, kūnas pats žino, kaip judėti. Tuo jau buvo spėję įsitikinti ir savo žygį pradėjusieji Editos ir Rolando Rimkų sodyboje. Ten susirinkusieji žygio dalyviai susitiko su „Nordic Walking Style“ konsorciumo įkūrėjais Janina Bazevičiene ir Jonu Koryzna, kurie pasistengė, kad šiaurietiškojo ėjimo dalyviams nepritrūktų ėjimo lazdų. Ten įvyko ir pirmoji treniruotė, po kurios leistasi į 10 km žygį. Janinai, Jonui ir jų talkininkei Raimondai Žilinskienei tokie žygiai – ne naujovė, tačiau koks malonumas žingsniuoti ne parkelyje, iš kurio puikiai matosi miesto mūrai, o supamiems laukų, jaunų pušaičių ir čia pat esančio miško.

Trys kilometrai iki liepos įveikti be didelių pastangų, dalyviai tebuvo maloniai sušilę, gražiai įraudę ir smagiai nusiteikę. Dar už kilometro, prie  bažnytėlės,  vieni nužingsniavo į mišką, o kiti pasuko kaimo keliu atgal, kol radę tinkamą posūkį, taip pat pasuko miško link. Minkšta miško danga ėjimas tapo dar smagesnis. Sparčiu ėjimu beklaidžiodami ėjikai aptiko girininkų įrengtą poilsinę. Trumpas sustojimas, ir vėl į kelią.

Sugrįžus į Editos ir Rolando sodybą,  nebežinia ar karštos arbatos, ar vėsių gėrimų norėjosi labiau, tačiau buvo ir tokių, kuriems labiausiai reikėjo pirtelės. Prieš kelerius metus į Lietuvą atkeliavęs sportas leidžia išjudinti beveik visus raumenis, o riebalų sudeginama net 50 proc. daugiau nei vaikštant tokiu pat greičiu tik be lazdų.

 Šiaurietiškas ėjimas (angl. nordic walking) – ėjimas, atsiremiant specialiomis lazdomis, atsirado 1997 m. Suomijoje ir greitai išpopuliarėjo Vokietijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Austrijoje, JAV bei Japonijoje. Tarptautinės šiaurietiško ėjimo asociacijos Suomijoje duomenimis, visame pasaulyje dabar yra per 2,5 mln. asocijuotų šiaurietiško ėjimo entuziastų. Manoma, kad pavienių tokio ėjimo mėgėjų yra apie 8–10 mln.

Ėjimas atsiremiant lazdomis, įdarbina ne tik kojų, bet ir viršutinės kūno dalies raumenis, tačiau neapsunkinama nugara ir sąnariai, todėl itin tinka žmonėms, kuriuos kankina jų skausmai. Einant atpalaiduojami kaklo ir sprando srities raumenys, gerinama kvėpavimo organų, širdies ir kraujagyslių veikla.
 
Rolandas Rimkus
Braziuko kaimo bendruomenės " Indrajos namai" pirmininkas
 
 
 
 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.