Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-10-27  

Kaimynų šventė „Sveikas, kaimyne!“

Spalvingą, ryškų spalio 23 vakarą kultūros centre vyko tradicinė Ežerėlio šventė „Sveikas, kaimyne!“. Pasipuošę, nešini vaišėmis, rinkosi 5 seniūnaitijų – Pamiškės, Sodų, Daugiabučių, Upelio, Durpyno aktyviausieji gyventojai. 
Kiekviena seniūnaitija pasipuošė savo stalą: kas rudeniniais geltonais lapais, grybais, uogomis, kas prabangiomis žvakidėmis ir perlais. Kiti džiaugėsi didžiulio moliūgo, nusagstyto vaisių ir uogų vėriniais, draugija. Ant visų stalų galėjai matyti geriausiųjų Ežerėlio šeimininkių kulinarinius šedevrus.

Šventę pradėjo ir visą vakarą dalyvius džiugino Ežerėlio kultūros centro kapela „Samanėlė“, vadovas Remigijus Marma. Skambios, linksmos dainos privertė kojas kilnotis ir dainą užtraukti ne vieną, užsisėdėjusį prie stalo.

Visos seniūnaitijos paruošė po prisistatymą. Skambėjo eilės gimtoms gatvelėms, artimam kaimynui, brangiai praeivio šypsenai, stebėjome mini spektaklį „Titanikas iš Upelio“. Daugiabučių seniūnaitija padovanojo kaimynų dainą, kuri, tikima, taps šventės himnu.

Po prisistatymų buvo įnauguruota naujoji Ežerėlio seniūnė Vilmantė Macijauskaitė. Seniūnei prisiekus būti visiems vienodai teisinga ir saugoti Ežerėlio žemių vientisumą, bendruomenė jai įteikė seniūno ženklą. Jo savininkė yra Ežerėlio bendruomenė, valdytoja – seniūnė, o steigėjas – Ežerėlio pramogų ir sporto klubas „Ežerietis“. Sujaudinta seniūnė džiaugėsi galinti būti naudinga savo gimtajam miestui.

Po inauguracijos buvo paskelbti gražiausių sodybų konkurso nugalėtojai. Jais tapo Renatos ir Giedriaus Liubinų šeima. Gražiausiai besitvarkančiais gatvę pripažinti A. Baranausko gatvės gyventojai. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti atminimo dovanomis.

Po apdovanojimų prasidėjo seniūnaitijų varžytuvės. Čia buvo ką veikti ir išminčiams, ir šokėjams, ir aktoriams. Turintis senas meno mėgėjų tradicijas Ežerėlis tokių žmonių nestokoja.Vienas rungtis keitė kitos: skrybėlių ir šluotos šokiai, spektaklis, viktorina apie Kauno rajoną, seniūnaitijų patiekalų degustacija. Viską fiksavo ir vertino komisija, kurią sudarė garbingiausi ir sąžiningiausi kiekvienos seniūnaitijos žmonės bei naujoji seniūnė su pavaduotoja Violeta Guogiene.

Vakaro pabaigoje buvo paskelbti nugalėtojai. Šiais metais niekam nenusileido Pamiškės seniūnaitija ir jos seniūnaitė Roma Kalėdienė. Komandai buvo įteiktas specialus seniūnės prizas, didžiulis tortas. Jo paragavo visi kaimynų šventės dalyviai.
Dar ilgai kultūros centre sukosi poros, skambėjo kaimynų daina.

Jolanta Marija Malinauskaitė

Ežerėlio kultūros centro režisierė

 

Inauguracija

Seniūno ženklas

Sertifikatas

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.