Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-09-05  

ŠEDUVIEČIŲ SAUGAUS EISMO RENGINIAI ARTĖJANT NAUJIEMS MOKSLO METAMS

Šeduvos miesto bendruomenė rugpjūčio 21 dieną šeduviečius sukvietė į mini saugaus eismo stovyklą „Būkime drausmingi eismo dalyviai“, kuri įvyko Pakalniškių pušyno aikštelėje. Sekmadienio rytą šeimos, norinčios vykti į stovyklą rinkosi Šeduvos miesto centre su automobiliais, kurie buvo papuošti ryškiai geltonais  kaspinėliais. Su stovyklos programa supažindino Šeduvos miesto bendruomenės pirmininkė Daiva Staškūnienė.

Atvykus į stovyklavietę, tiek vaikai, tiek suaugusieji pirmiausiai apsirengė šviesą atspindinčiomis liemenėmis, o vaikai dar ir skrybėliukus užsidėjo.Tada visi kibo į darbą: kas laužą kūrė, kas palapinę statė, kas žuvienę virė, kas plakatus kabino. Darbo užteko visiems. 

Vaikai guašu piešė ant akmenukų kelio ženklus, saugų eismą, kas kaip suprato, nes mažiausiai stovyklautojai Gundai dar tik 1 metai ir 6 mėnesiai. Šeduvos miesto seniūnas K. Dočkus pasidžiaugė mažųjų stovyklautojų piešinėliais, jiems įteikė kibirėlį medaus. 

Visuomenės sveikatos biuro direktorė Aušra Čiudarienė  priminė apie pirmąją pagalbą, demonstravo kaip teisingai  gaivinti žmogų įvykus skaudžiai nelaimei. Įdomu buvo suaugusiems prisiminti, visa tai išbandyti praktiškai. Stovyklautojams buvo padalinta lankstinukų apie mūsų saugumą. Vyko diskusijos apie  saugų dviračio, motorolerio, automobilio vairavimą, jų technines priežiūras.

Kokia stovykla be gitaros ir dainų? Prie laužo dainavome dainas pritariant gitarai. Po dainų visi skubėjome prie pietų stalo, ragavome katile virtos žuvienės.

Po pietų stovyklos dalyvių  laukė netradiciniai saugaus eismo žaidimai, rungtys: padangos ridenimas, ėjimas trise su slidėmis, batų metimas į padangą. Rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti  prizais ir siurprizais!

Stovyklautojai turėjo ir laisvo laiko, vieni miške riešutavo, kiti grybus rinko, treti sportavo, mažieji iš arčiau susipažino su driežiuku, varlyte.

Stovykla dalyviams patiko,  kitoje aplinkoje pabuvome kartu, įgijome žinių apie saugų eismą, pirmąją pagalbą, o taip pat ir pailsėjome.

              Rugpjūčio paskutiniąją savaitę Šeduvos miesto bendruomenės taryba, miesto seniūnas Kostas Dočkus  kartu su Radviliškio policijos viršininko pavaduotoju Auridu Pekausku analizavo  pavojingiausias Šeduvos miesto gatves, sankryžas, kiek kokiais metais žuvo šeduviečių, kokios žuvimo aplinkybės.

 Artėjant naujiems mokslo metams Šeduvos miesto bendruomenė degalinėse Radviliškio mieste „APSAGOS“ ir Velžio km. „MIRADOS“  surengė piešinių parodas „Būkime atidūs, būsime saugūs“. Piešiniais norima atkreipti vairuotojų dėmesį ir paskatinti juos vairuoti atidžiai ir saugiai.

Radviliškyje ir prie Arimaičių ežero degalinių vitrinos paskutinėmis rugpjūčio dienomis pasipuošė Šeduvos miesto seniūnijoje gyvenančių vaikų piešiniais saugaus eismo tematika.

Kelių direkcijos skelbtame saugaus eismo konkurse dalyvaujanti Šeduvos miesto bendruomenė jau ne pirmą kartą rengia įvairius renginius, propaguojančius saugų eismą. Šį kartą norėjome atkreipti vairuotojų dėmesį, kad jie vairuotų dėmesingiau visada, o ypač pirmosiomis mokslo metų pradžios dienomis, kadangi būtent tada įvyksta daugiau eismo įvykių, kuriuose nukenčia vaikų“.

      Šeduvos miesto bendruomenės informacija

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.