Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2016-02-25  

Pirmas žingsnis

Pirmas žingsnis kaimo bendruomenių gaminamos produkcijos realizavimui.

Sausio 28 d. Sirutiškio kavinėje „Raganėje“ vyko kaimo bendruomenių susitikimas su verslininke Daiva Gronskiene. Šio susitikimo tikslas buvo pakviesti Kėdainių krašto smulkius vietos gamintojus ir padėti jiems po truputį žengti pirmuosius žingsnius, realizuojant jų gaminamą produkciją. Verslininkė pristatė savo idėją, kad keičianti kavinės įvaizdį ir jau pavasarį planuoja atidaryti specializuotą virtinukų maitinimo įstaigą ir parduotuvėlę, kurioje numatoma prekiauti tik tokiais maisto produktais bei įvairiais rankų darbo dirbiniais, kurie yra autentiški ir būdingi tik Kėdainių kraštui.

Bendruomenių pirmininkai yra įsitikinę, jog jų bendruomenėse tikrai netrūksta nagingų amatininkų. Atvykę kaimo bendruomenių pirmininkai pristatė savo vietos gamintojų, bendruomenės gaminamą produkciją. 

Beinaičių bendruomenės pirmininkė Rita Lankelienė su pasididžiavimu kalbėjo apie Genutės Jasaitienės kuriamas specialia technika unikalias vazas bei dėžutes. Šis kaimas taip pat garsėja gardžiais sūriais, konservuotais produktais. Mantviliškio bendruomenės pirmininkė Sigutė Miliukienė teigė, kad jų kaime netrūksta nei virėjų, nei siuvėjų. Pelėdnagiškė Zita Kazokevičienė manė, jog jų kaimui galėtų atstovauti gardusis morkų pyragas, kurio receptu „Pelėdų kaimo“ šeimininkės mielai dalijasi su visais teminio kaimo lankytojais, Erikas Augustinavičius pristatė savo gaminamą midų. Bitininkas Rimtautas Ardavičius unikalias įvairaus dydžio lietas bičių vaško žvakes, Vikaičių,  Miegėnų, Kalnaberžės, Tiskūnų, Plinkaigalio bendruomenių pirmininkai pristatė savo gyvenamosios vietos smulkių vietos gamintojų produkciją. Susitikime taip pat dalyvavo  Nociūnų bendruomenės centras pristatė gaminamus muilo suvenyrus, Juodkaimių bendruomenės centras – įvairius džiovintų prieskonių, arbatų rinkinius.

Susitikime buvo kalbėta, kad tokių specializuotų parduotuvių reikėtų ir pačiame Kėdainių mieste, ir kiekvienoje seniūnijoje nors po vieną, tokią produkciją būtina ženklinti sukurtu „Kėdainių krašto  produktas“ ženklu. Išrinkta prekinio ženklo „Kėdainių krašto produktas“ septynių narių sertifikavimo komisija: verslininkė Daiva Gronskienė, Nociūnų bendruomenės pirmininkė Vaida Stanevičienė, Plinkaigalio bendruomenės pirmininkė Lina Sabulienė, Miegėnų bendruomenės pirmininkė Dalia Cechanavičienė, Beinaičių bendruomenės pirmininkė Rita Lankelienė, Kalnaberžės bendruomenės pirmininkas Rimtautas Ardavičius ir Vikaičių bendruomenės pirmininkė Rita Kvilienė. Komisija pagal nustatytą tvarką  ir sertifikavimo kriterijus spręs kokiam produktui suteikiamas šis ženklas.

Kėdainių r. VVG informacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.