Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2012-11-30  

Advento tamsos žiburėliai

Rudeniškai tamsus Advento laikotarpis negailestingas nei vairuotojams, nei pėstiesiems. Kad būtų išvengti skaudžių įvykių keliuose, mūsų bendruomenė nutarė suorganizuoti saugaus eismo renginių ciklą -  “Advento tamsos žibutėliai”, skirtą mažiems ir dideliems, pėstiems ir ratuotiems. Žodžiu visiems tiems, kurie neabejingi savo ir kitų saugumų keliuose tiek kaimo vietovėse, tiek mieste, kur deja, dėl taupymo dažnai neįjungiamas gatvių apšvietimas.

                      Neretai pavojinga pereiti gatvę net ir pėsčiųjų perėjoje. Tamsiai apsirengęs žmogus tiesiog susilieja su pilku asfaltu. Todėl tamsiu Advento laikotarpiu labai svarbu pėstiesiems, dviratininkams, vadeliotojams naudoti atšvaitus ar kitus šviesą atspindinčius elementus. Atšvaitą vairuotojas pastebi iš maždaug 5 kartus didesnio atstumo, todėl gali pristabdyti mašiną ir saugiai apvažiuoti kliūtį kelyje.

Saugių renginių ciklą sudarė šios akcijos:

 

-          akcija gatvėje – “Atšvaitą segėsi – bėdos neturėsi”;

-          žinių konkursas – “Draugaukime su tamsa – nešiokime atšvaitą”;

-          sueiga – “ Atšvaito galia – mūsų rankose”.

                      Akcijos gatvėje metu kalbėjome apie tai, kad daugelis bendruomenės narių nešioja atšvaitus, tačiau tai daro neteisingai. Ne tik kalbėjome kaip turi būti nešiojamas atšvaitas, bet ir praktiškai demonstravome kaip tai turi būti daroma. |”Daugelis mano, kad tai blizgantis papuošalas, tačiau tai pati rimčiausia saugaus eismo priemonė, kuri gali išgelbėti kiekvieno mūsų gyvybę”, - teigė bendruomenės narė Veronika. 

                      Žinių konkurse savo išmonę demonstravo jaunieji eismo dalyviai. Jie puikiai demonstravo ne tik savo žinias, bet ir kūrybinius sugebėjimus. Mokiniai pristatinėjo saugaus eismo šūkius, kurie ne tik susimastyti apie rimtus pavojus kelyje, bet ir galimybę padėti kelyje vienas kitam.

                      Sueigos metu aptarėme visų saugaus eismo renginių naudą. Išdalintų eismo priemonių praktišką panaudojimą. Kalbėjome, kaip pasikeitė mūsų bendruomenės saugumas, kada įsijungėme į šį projektą. Norėjosi tikėtis, kad Advento žibutėliai tiek vaikai, tiek suaugusieji šiais ir kitais metais bus ne tik saugūs, bet ir drausmingi eismo dalyviai. Norisi tikėtis, kad jų žinios parvers tiek sėdant už automobilio vairo, tiek važiuojant dviračiu.

                      Visi likome džiaugsmingai nusiteikę, nes rankose laikėme naują Automobilių kelių direkcijos ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos išleistą 2013 m. kalendorių, kuriame daug ir naudingos informacijos apie saugumą keliuose ir ne tik.

 Draugiškų šeimų bendruomenės “Jaunystė” tarybos narė Eglė Lukošiūtė - Masiukienė


 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.