Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-06-28  

Biržų rajone svečiavosi šakiečiai

Šakių rajono Gerdžiūnų bendruomenės centro nariai per Jonines lankėsi Biržų rajono bendruomenėse. Pusšimtis Suvalkijos krašto bendruomenininkų atvyko pirmą kartą, kad iš arčiau susipažintų su biržiečių įgyvendintais projektais, aplankytų gražiai tvarkomas sodybas ,pamatytų Biržus ir kelionę toliau tęstų į Latvijos Respubliką Rundalės pilį.

Gerdžiūnų bendruomenės centro narius pasitikome Vabalninke. Vabalninko parapijos klebonas Povilas Miškinis supažindino šakiečius su Vabalninko Šv. Mergelės ėmimo į dangų bažnyčios istorija, kartu pabuvome dvasiniame susikaupime. Klebonas atsakė į svečiams šakiečiams iškilusius klausimus. Apžiūrėjome ir iš arčiau susipažinome su Vabalninko miestu. Vabalninko bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė , aprodžiusi bendruomenės namus, papasakojo apie bendruomenėje įgyvendintą Biržų VVG finansuotą projektą ir kitus įgyvendintus projektus, apie darbščius ir išradingus bendruomenės narius- amatų meistrę Zitą Kumpelienę, vedančią edukacines pamokas vėlime iš sausos ir šlapios vilnos, Vytenę Repšienę margučių marginimo meistrę ir medžio drožėją Vidą Vareiką . Šakiečiai pastebėjo, kad labai daug padaryta ir daroma už projektines lėšas. Abi bendruomenės pasikeitė atminimo suvenyrais, bukletais. Dabar vabalninkiečių laukia apsilankymas Šakių rajone. Jie kviečiami susipažinti su Šakių rajono bendruomenių centrų įgyvendintais projektais ir bendruomeninę veikla.

Gaižiūnų kaimo bendruomenės namuose šakiečių laukė Vida ir Adolfas Jasinevičiai. Bendruomenės pirmininkas Adolfas pristatė įgyvendintus projektus per visą bendruomenės gyvavimo 12 metų ir geromis sąlygomis bendruomeninei veiklai. Gaižiūniečiai planuoja ateityje pabuvoti Šakių rajono bendruomenių centruose ir įgyti naujos patirties projektinėje bei kultūrinėje veikloje. Ypač domina visus socialinis verslumas ir jo ypatumai bendruomenėse. Gerdžiūnų bendruomenės centro nariai užsuko į Gaižiūnų kaime gyvenančių ūkininkų Petro ir Violetos Kuodžių išpuoselėtą, įvairiaspalvėmis gėlėmis skendinčią sodybą. Apie rajono kaimo bendruomenių veiklą svečiams papasakojo juos sutikusi ir lydėjusi Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Nijolė Šatienė.

Biržiečiai džiaugiasi, kad iš tolimo Šakių rajono bendruomenininkai per Jonines aplankė Biržų kraštą, užmezgė naujus bendradarbiavimo ryšius. Mes visada tiesiame rankas tvirtai draugystei, laukiame apsilankymų mūsų krašte.

 

Nijolė Šatienė Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.