Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2013-05-23  

Dovana daugiau kaip po 40 metų

Kaštonų lapai - pirštai, šakos - rankos,

O delnuose po skaisčią žiedų žvakę dega...

Šis pavasaris Biliūnams ypatingas. Pilnas netikėtų dovanų ir atradimų. Vėluojantis pavasaris įprastu laiku dovanojo „Kaštonų žydėjimo“ šventę. Kiekvienas žydėjimas duoda derlių. Žiedai nėra vien sau, jie žydi visiems. Gal teisūs japonai, vyšnių žydėjimą paskelbę pačia įspūdingiausia Sakūros švente. Teisūs ir biliūniškiai, turėdami tokią gražią kaštonų alėją,  jos  žydėjimą paskelbę Biliūnų kaimo  švente, kuri jau tampa tradicine.

Šventės dalyvė A. Grigienė dalinosi mintimis:- Gal kai kam atrodome esantys per drąsūs, kad į tokį mažą kaimelį, glaudžiantį 7 namus, su nepilnomis 4 dešimtimis gyventojų, neturinčio nė vieno kultūros darbuotojo, nė vienos įstaigos net ir parduotuvės, ryžomės sukviesti tokį didelį būrį žmonių. Smagu, kad šis renginys susilaukia didelio kaimo svečių dėmesio. Gera ir mums patiems, kai šventinis bruzdesys ir  nuotaika apima kaimą gerą savaitę iki šventės. Ruošėsi jai visi, alei vienas - gamino šventės aksesuarus, ruošėsi vyksiančiai kūrybinei parodai, statė skulptūras, siuvosi sceninius rūbus. 

Lankėsi Švedijos karalius 

Po paskutinio vizito Biliūnuose, praėjus lygiai 311 metų, 1 mėnesiui ir 15 dienų, juose vėl apsilankė Švedijos karalius Karolis XII  (renginio vedėjas Domas Naujokaitis), kuris,  padedant šokantiems dvariškiams, išskirtinai šiai šventei sukurtai aplinkai bei  Raseinių rajono viešosios bibliotekos vyresniajam bibliotekininkui Jonui Brigiui atskleidė mažai kam žinomus Biliūnų krašto istorijos slėpinius. Aksesuarai, dvaro žaidimai ir edukacinis užsiėmimas su  dvare naudotais daiktais, padėjo žaismingai ir lakoniškai paliesti Biliūnams svarbias datas ir įvykius. 

Sėkmės istorija 

Bendruomenės pirmininkė Vilma Račkauskienė džiaugėsi, kad šalia kasdienybės Biliūnuose iki šiol netrūksta įdomių ir svarbių įvykių, kurie kada nors įsirašys Biliūnų krašto istorijos puslapiuose.  Kaip ir  ši be galo įkvėpianti istorija...  

Išvykęs gyventi į Vilnių, daugiau po 40 metų kilniaširdis Arvydas Bartkevičius, nepamiršo savo vaikystės kaimo - Biliūnų. Jo kalėdinė dovana bendruomenei buvo labai netikėta ir tapo pirmąją Biliūnų kaimo bendruomenės „Sėkmės istorija“. Piniginė – 5000 litų vertės dovana virto tautodailininko Dariaus Janušauskio rankomis sukurtu  skulptūrų parkeliu, savo tematika jungiančiu iškilią Biliūnų praeitį su dabartimi. Skulptūrų parkelis nuo šiol pasakoja pats apie save bei  visą Biliūnų istoriją. Prisėdę ant „Svečių suolelio“ iš jo atramoje įsikūrusių septynių personažų išgirsite septynias skirtingas istorijas, daugybės nutikusių įvykių paslaptis  išgausite iš „Senojo sodininko“. Skulptūroje „Gyvenimo upė“ yra palikta vieta, suteikianti galimybę kiekvienam įbristi į šią gyvenimo upę, susilieti su mūsų krašto istorija,  čia gyvenusiais ir gyvenančiais žmonėmis. Nepraeikite  skulptūros „Biliūnų istorija“, kurioje lakoniškai aprašyti svarbiausi  Biliūnų gyvenimo įvykiai nuo XV amžiaus  iki dabar.

Skatindami tolimesnes žmonių įvairiapusiškas iniciatyvas, bendruomenė  įsteigė „Sėkmės istorijos" vardinį apdovanojimą. Kuris vienas ir tik kartą metuose, „Kaštonų žydėjimo“ šventės metu bus įteikiamas už ypatingus nuopelnus, idėjas ar iniciatyvas Biliūnams. Kad geri darbai nepasimirštų ir skatintų kitus juos kartoti, kitapus skelbimų lentos pritvirtinome Biliūnų kaimo bendruomenės 2013 m. sėkmės istorijos autoriaus A. Bartkevičiaus vardinę lentelę. Kasmet  ši lenta pasipildys vis nauja sėkmės autoriaus pavarde.

 

„Meilės medis“  - visiems

Nežiūrint kas dedasi  jūsų širdyje - siaučia meilės uraganai ar glaudžiasi sudužę meilės laivai,  kaštonų  alėjoje jus pristabdys ir išmintingai patars išskirtinis savo išvaizda „Meilės medis“.  Jei norite laimingai ir amžinai įsimylėti, būtinai tai padarykite žydint kaštonams, norintiems sėkmingai surasti savo antrąją pusę - pasimatymus skirkite po  meilės medžiu – kaštonu. O jei siekiate amžinos santuokos - savo meilės spyną pakabinkite ant „Meilės medžio“ Biliūnuose,

Jei mūsų iš širdies parašytas žodis, išpuoselėtas kaimas palietė Jūsų širdį, Aplankykite mus. Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti!

Biliūnų kaimo bendruomenės narė Nijolė Dapkienė

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.