Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2013-10-29  

Alsių kaimo bendruomenėje paskaita „Kraujospūdžio mažinimo galimybės be vaistų“

Alsių kaimo bendruomenė sėkmingai vykdo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuotą projektą, skirtą socialinei veiklai palaikyti ir plėtoti.                      

Bendruomenė, atsižvelgdama, kad Lietuvos Respublikos Seimas 2013-uosius paskelbė Sveikatingumo metais, projekto veiklas numatė sveikatos stiprinimui.                      

Savaitės pradžioje į atnaujintas bendruomenės patalpas rinkosi moterys. Paskaitą „Kraujospūdžio mažinimo galimybės be vaistų“ skaitė lektorė – medicinos psichologė Justina Čepulytė. Jos metu moterys susipažino su padidėjusio ar mažo kraujo spaudimo požymiais, išmoko taisyklingai matuotis kraujo spaudimą. Lektorė išsamiai paaiškino kokia liga yra arterinė hipertenzija, kokie jos rizikos veiksniai. Taip pat buvo pasakyti patarimai kaip sumažinti nervinę įtampą. Moterys atliko keletą testų, atsakė į pateiktus klausimus, o lektorė paaiškino gautus rezultatus.                      

Po pietų lektorė papasakojo apie progresyvią raumenų relaksaciją. Moterys ne tik sužinojo kaip atpalaiduoti kojų, rankų, sprando, nugaros raumenis, kaip taisyklingai kvėpuoti, bet ir atliko įvairius pratimus.                      

Pasibaigus paskaitai, moterys neskubėjo namo, bendruomenės patalpose dar aptarinėjo išgirstas žinias.

Projektą remia LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija  

Alsių kaimo bendruomenės informacija

  

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.