Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2018-01-25  

Panevėžio vaikai pasipuoš šimtmečio dovana – tautiniais kostiumais

 

Guoda Burokienė

Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narė

Seimo Migracijos komisijos pirmininkė

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė

 

Artėja Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Šiai ypatingai sukakčiai ruošiasi visa Lietuva.  Siekdamas įprasminti gražią šventę reikšmingais darbais labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ dalį paramos skyrė mažųjų Lietuvos piliečių etninės kultūros edukacijai. Fondas šalies vaikų darželiams įteiks ypatingą dovaną – šiuolaikiškus stilizuotus tautinius kostiumus.

 

Šventiniais kostiumais, kuriuos sukūrė dizaineris Juozas Statkevičius, vaikai pasipuoš iki vasario 16-osios. Mažiesiems fondas padovanos net 18 tūkst. kostiumų. 887 valstybinius vaikų darželius pasieks po 20 kostiumų vaikams. Dešimt berniukų ir dešimt mergaičių pasipuoš kiekviename fondo savanorių aplankytame darželyje. Panevėžio mieste tautiniais kostiumais pasidabins 29-ių Panevėžio miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniai, Panevėžio rajone kostiumai bus padovanoti 15-os lopšelių-darželių mažiesiems.

 

Tautiniai kostiumai buvo kuriami atsižvelgiant į kiekvieno Lietuvos etninio regiono unikalumą, spalvas, audinių ir juostų raštus. Fondo projektas „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio dovanos Lietuvos darželiams” rengtas konsultuojantis su Lietuvos liaudies kultūros centro etnografais, etninių amatų puoselėtojais. Dizainerio sukurti kostiumai siūti Lietuvoje, naudojant kokybiškus Olandijoje pagamintus ir vaikams pritaikytus audinius. Kostiumai patogūs, nesiglamžo, lengvai prižiūrimi.

 

Vieno iš fondo steigėjų, politiko Ramūno Karbauskio įsitikinimu, šis projektas paskatins vaikų domėjimąsi istorija, tradicijomis, padės šeimoms ugdyti tautinę savimonę, saugoti kultūros papročius. Padovanoti tautiniai kostiumai suteiks galimybę norintiems puoselėti etninę kultūrą darželiams iš arti prisiliesti prie kultūros vertybių visumos. Dovanotus tautinius kostiumus mažyliai galės dėvėti savo pasirodymų, švenčių metu.

 

Prie šio projekto prisijungė per 100 savanorių iš visos Lietuvos.  Projekto tikslas – puoselėti etninę kultūrą Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Tikimasi, kad ši idėja turės tęstinumą vyresniems vaikams, paaugliams ir netgi suaugusiesiems.

 

Manau, kad Lietuvos vaikų darželių auklėtiniams įteikti šiuolaikiški stilizuoti tautiniai kostiumai yra ne tik originali šimtmečio dovana, bet ir gražus pavyzdys, kaip kiekvienas iš mūsų savo sumanymais ir darbais galime prisidėti prie savo šalies pilietiškumo ugdymo ir neįkainojamų vertybių puoselėjimo.

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.