Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-02-23  

ELARD Asamblėja

2015 m. sausio 27-28 d. vyko 9-oji ELARD Generalinė asamblėja, kurioje dalyvavo ne tik ELARD nariai iš 14 ES šalių, bet ir Europos kaimo plėtros tinklo (ENRD – European Network for Rural Development) atstovai Paul SOTO ir Urszula Budzsich Tabor.

Paul SOTO pristatė 2015 m. sausio 26 d. įvykusią I-ają Kaimo Tinklo Asamblėją, kurios tikslas buvo užtikrinti sėkmingą tolimesnį Kaimo Tinklo Asamblėjos, kaip ENRD ir EIP-AGRI (Europos inovacijų partnerystė) tinklų valdymo organo, darbą bei patvirtinti Asamblėjos taisykles bei procedūras.Buvo pasiūlyta, kad ateityje ELARD nariai turėtų pirmenybę dalyvauti jos veikloje.

Nariai pristatė LEADER bei VVG pažangą, esamą situaciją šalyje. Vietos veiklos grupės Suomijoje, Estijoje bei Švedijoje bus vienos pirmųjų pradėjusių įgyvendinti 2014-2020 m. strategijas, Suomijoje 2015 m. balandžio mėn., o Estijoje bei Švedijoje šių metų viduryje. Kitos šalys žada pradėti strategijų įgyvendinimą 2015 m. pabaigoje – 2016 m. viduryje. Iškilus diskusijai apie strategijos apimtį, kuri skirtingose šalyse yra nuo 20 lapų iki 170 lapų (be priedų), buvo nutarta siūlyti EK standartizuoti strategijos formą bei apibrėžti maksimalų lapų skaičių (20-40 lapų).

Pirmą kartą susitikime dalyvavo Austrijos VVG atstovas, kuris ne tik pristatė Austrijos LEADER programos eigą, bet ir supažindino su vietove, kurioje š. m. lapkričio 3-5 d. vyks II-asis Europos kaimo parlamentas. Planuojama kviesti po 5 atstovus iš kiekvienos šalies, kurie, mokomųjų vizitų metu, turės galimybę susipažinti su Austrijoje bei Vokietijoje įvykdytais VVG projektais, pasidalinti gerąja patirtimi, pasisemti idėjų bei dalyvauti Europos kaimo parlamento plenarinėje sesijoje ir rezoliucijos rengime.

Kadangi 2015 m. pabaigoje baigsis ir Čekijos prezidentavimo laikotarpis, o šalių išreiškusių norą vadovauti ELARD yra net kelios, buvo nutarta sudaryti reikalavimų sąrašą šalims kandidatėms, kad būtų lengviau įvertinti, kiekvienos pasirengimą perimti vadovavimą nuo 2016 m. sausio mėn. Taip pat pasiūlyta ilginti prezidentavimo laikotarpį iki 3 ar net 4 metų (šiuo metu - 2 metai), jei šalims kandidatėms, tai nebus kliūtis surasti finansavimą.

Vienas iš paskutinių Generalinės asamblėjos svarstytų klausimų - ELARD interneto svetainės (www.elard.eu) atnaujinimas. Nariai išsakė savo pageidavimus šioje svetainėje matyti gerosios patirties pavyzdžius, įvairiose šalyse VVG įgyvendintus projektus, taip pat LEADER programos plėtros trečiosiose pasaulio šalyse rezultatus.

LKBS informacija


 Nuotraukos Virginijos Šetkienės

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.