Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-10-24  

Bendruomeniškumo vedini į Kupiškio rajoną

 

Nei baisioji audra, nei iš po nakties nuplėšti stogai bei išversti medžiai nesutrukdė Raseinių rajono Katauskių kaimo bendruomenės nariams ankstų spalio šeštosios rytą vykti mokomojo vizito į Kupiškio rajoną.

                      Vizito tikslas - susipažinti su Kupiškio rajono bendruomenėmis bei jų rengiamais projektais, aplankyti Kupiškio miesto rudens mugę, susitikti su Kupiškio rajono vietos veiklos grupės nariais, o, svarbiausia, parsivežti naujų idėjų Katauskių kaimo bendruomenės veiklai plėtoti.

                      Nurimęs vėjas ir pro debesis lendanti saulutė žadėjo neblogą dieną, gerą nuotaiką ir puikius įspūdžius. Nors iki Kupiškio nemažas kelio atstumas, tačiau kelionė neprailgo, nes jos metu visiems vizito dalyviams buvo išdalinta dalomoji medžiaga, iliustruota nuotraukomis, kurioje patalpinta daug informacijos apie Kupiškio rajoną. Todėl jau nuvykę vizito dalyviai teoriškai buvo susipažinę su šiuo rajonu- beliko tik savo akimis pamatyti ir įsitikinti, kad Kupiškio rajonas turi kuo didžiuotis ir ką parodyti atvykusiems svečiams.

                      Suplanuotu laiku atvykome į Kupiškio miestą, kur mūsų jau laukė vietos veiklos grupės pirmininkė Neringa Čemerienė. Visus pasveikinusi ir padėkojusi, kad šiam vizitui pasirinkome būtent Kupiškio rajoną, Neringa pakvietė visus aplankyti miesto rudens mugę. Kiekvienas vizito dalyvis turėjo progos pamatyti kaip organizuojama ši šventė, kokius dirbinius siūlo liaudie meistrai, pasiklausyti muzikantų, paragauti tradicinių kupiškiečių patiekalų. Pradžia buvo visai nebloga, bet turėjome skubėti, nes mūsų laukė pakankamai intensyvi programa - vykome į Puponių, Noriūnų, Valakų, Adomynės, Salamiesčio bei Senojo Subačiaus bendruomenes.

                      Puponių kaimo bendruomenės namuose laukė bendruomenės pirmininkė Viera Stasėnienė, kuri trumpai papasakojo apie baigtus įgyvendinti projektus. Ši bendruomenė jau įgyvendino du investicinius projektus, kurių dėka yra suremontuotas pastatas (keista stogo danga, šiltintos sienos) ir patalpos. Antrasis sustojimas įvyko Noriūnų bendruomenės socialinių paslaugų centre, čia jau teikiamos dvi paslaugos: galima išsiskalbti rūbus ir nusiprausti. Apie bendruomenės džiaugsmus ir rūpesčius išsamiai papasakojo bendruomenės tarybos narės: Nijolė Dieninienė, Alma Laužikaitė ir Zita Markevičienė.

                      Kaimo bendruomenėje ,,Valakai“, jau iš toli atvykstantį autobusą pasitiko rūkstantys dūmai (buvo verdama žolelių arbata). Apie žolelių gydomąsias savybes papasakojo mokslininkė Renata Montvilienė, o gardžiais pyragais ir keptais obuoliais vaišino Danguolė Stašienė ir V. Petrošienė. Visi be išimties išbandėme ypač sudominusius lauko treniruoklius, be to labai rūpėjo ir saulės – vėjo jėgainė.

Senajame Subačiuje jau laukė bendruomenės pirmininkė Aldona Virbickienė. Ji pasidžiaugė, kad yra pabaigtas įgyvendinti antrasis investicinis projektas, kurio metu buvo apšiltintas pastatas, ši bendruomenė ketina teikti dar vieną paraišką, kurios pagalba planuoja pastatyti duonkepę krosnį ir kepti joje duoną.

Į namus pasukome gardžiai papietavę, atsigėrę karštos kavos, kupini įspūdžių. Pamatėme, kiek daug darbų, idėjų gali įgyvendinti bendruomenės, todėl bandysime ir savo kaime pritaikyti gerąją kitų bendruomenių patirtį.

                    

Rita Tamutienė, Katauskių kaimo bendruomenės pirmininko pavaduotoja
  

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.