Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2013-11-27  

Ruduo derlingas vizitų į Biržų rajono bendruomenes

Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjunga ir Biržų vietos veiklos grupė sulaukė bendruomeninių organizacijų ne tik iš šalies rajonų, bet ir iš užsienio.

            Garbingos viešnios – visuomenininkių moterų organizacijų ir bendruomenių iš Latvijos Limbožių ir Salacgrivos rajonų kaimiškųjų vietovių − lankėsi mūsų rajone. Latvijos moterys įvairaus amžiaus ir labai veiklios. Jas domino viskas – tradiciniai produktai, amatininkai, bendruomenių veikla, gražios sodybos, verslo kūrimas ir ūkininkavimas. Atvažiavusios beveik pustrečio šimto kilometrų norėjo kuo daugiau ir iš arčiau pažinti kaimiškąjį mūsų rajono gyvenimą. Delegaciją lydėjo Laima Indrikė – aktyvi visuomenininkė, gyvenanti Skaiskalnėje ir dešimtmetį draugaujanti su Biržų rajono bendruomenėmis bei Biržų VVG, gerai mokanti lietuvių kalbą. Vertėjaujant problemų nebuvo. Germaniškio bendruomenėje kaimyninės šalies atstoves pasitiko Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Nijolė Šatienė, kuri viešnioms pristatė įgyvendinamus Biržų VVG projektus bendruomenėse.

Regina Ukrinienė, patiekusi gardų pusrytį, viešnioms papasakojo apie Germaniškio bendruomenės veiklą. Pakeliui lankėsi atstatytoje Suosto bažnyčioje. Dar šalnų nepakąstas vienas kitas lelijos žiedas Aldonos Jaronytės sodybos tvenkiniuose bei įdėtas didžiulis rankų darbas ir begalinė širdies šiluma nustebino kaimyninės šalies visuomenininkes. A. Jaronytė džiaugėsi, kad labai daug delegacijų atvyksta į jos sodybą pasigrožėti praleisti laisvalaikį „grožio karalystėje“ iš Latvijos Respublikos.

Apžiūrėtas įgyvendinamas VVG projektas Pabiržės bendruomenėje. Projektinę veiklą pristatė bendruomenės pirmininke Dalia Visockienė. Susikaupime pabuvojome Pabiržės bažnyčioje Apie. Kirdonių bendruomenės įgyvendintus projektus ir kultūrinę veiklą papasakojo bendruomenės pirmininkas Audrys Šimas su žmona Lina viešnias pavaišindami lietuvišku sūriu ir kitais gardėsiais. Latvijos visuomenininkės negailėjo pagyrimo žodžių gražiausios sodybos šeimininkams ir pakvietė Kirdonių bendruomenės žmones atsakomajam vizitui į savo bendruomenes. Pačeriaukštėje grožėjomės Sigutės Kiaulėnienės etnografiniame muziejuje kuriame vietos randa ir daugiau kaip puse tūkstančio lėlių. Pietavome Kirkilų bendruomenėje grojant Jono Gasparėno „šeimyninei kapelytei“ latviškus ir lietuviškus kūrinius bei atliekant dainas. Valgant unikalių Kirkilų žuvienę ir gardžiuojantis kirkilietiškais blynais dalinomės patirtimi, kurią abiejų šalių lyderiai vadina savanoryste. Kirkiluose suskambo dainos lietuvių ir latvių kalbomis. Apžiūrėję Kirkilų bendruomenės etnografinį muziejų ir susipažinę su bendruomenės įgyvendintais projektais, aplankėme karstinius ežerėlius....

Mieste, pasivaikščioję tiltu per Širvėnos ežerą, skubėjome į Biržų pilies tvirtovę. Čia kaimyninės atstovės iš arčiau galėjo susipažinti su Biržų istorija, muziejuje pamatyti nuostabių eksponatų.

                      Nemunėlis, jungiantis dvi valstybes, nešė vandenis į Baltijos jūrą, bylodamas apie nuoširdžią dviejų tautų žmonių draugystę. 

Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Nijolė Šatienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.