Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2013-11-23  

Pasaulinės Žuvusiųjų keliuose dienos paminėjimas Jūrės kaimo ir Višakio Rūdos bendruomenėse

2013 m. lapkričio 17-ąją, Pasaulinės Žuvusiųjų keliuose dieną,  Višakio Rūdos ir Jūrės kaimo bendruomenių žmonės rinkosi į Višakio Rūdos bažnyčią, kur buvo aukojamos Šv. mišios žuvusiems keliuose. Klebonas V. Striokas po mišių pašventino automobilius, kuriais žmonės atvyko į bažnyčią.

PoŠv. mišių renginį Višakio Rūdos kultūros namuosebendruomenės narė Lionė Armonienė pradėjo eilėraščiu ,,Galvokime vieni apie kitus". Susirinkusieji išklausė Lietuvos nefrologinių ligonių asociacijos ,,Gyvastis" pirmininko Vito Jablonskio paskaitą apie kraujo ir organų  donorystės naudą.Žmonės su dideliu  susidomėjimu klausėsi pasakojimo, uždavinėjo klausimus, kur galima kreiptis, norint tapti donoru, kas gali būti donoru ir t.t.

Antrasis renginio svečias, jau aštuonerius  metus gyvenantis su donoro  širdimi, taip pat mielai atsakinėjo į renginio dalyvių klausimus.

Jūrės kaimo bendruomenės pirmininkė Loreta UrbštienėVišakio Rūdos bendruomenės narius supažindino su 2012 - 2013 metais  vykusiais saugaus eismo bendruomenėse projekto renginiais.Buvo pademonstruotos nuotraukos iš visų projekto vykusių renginių. 

Višakio Rūdos bendruomenės pirmininkė Loreta Matusevičienė priminė, kad 2012 metais Jūrės kaimo bendruomenė, minėdama Pasaulinės Žuvusiųjų keliuose dieną,   perdavė jai žvakelę, kurią ji uždegė, kad galėtų tą žvakelę perduoti Jankų kaimo bendruomenei, taip pratęsdama šią gražią tradiciją.   Visas šias bendruomenes jungia bendras jas kertantis kelias. Taigi, visos šios bendruomenės turi bendrą rūpestį ir tikslą, kadkelias, jungiantis visus kaimus, būtų geriau prižiūrimas, remontuojamas, nes skaudžių autoįvykių jame įvyksta kiekvienais metais.

Po renginio visi nuėjo prie kelio stovinčio paminklo Motinai ir uždegė žvakeles, taip pagerbdami žuvusius kelyjeJūrė-Višakio Rūda -Jankai.

Vakare, jau beveik visai sutemus, Jūrės kaimo bendruomenės nariai žvakeles uždegė prie kaimo kryžiaus, taip pagerbdami šiame kelyje žuvusius kaimo žmones.

Susirinkusiems į renginį buvo padalinti atšvaitai, informaciniai bukletai apie saugų eismą, kitos saugos priemonės.

Informacija apie artėjantį renginį buvo viešinama Jūrės kaimo, Višakio Rūdos bendruomenių  skelbimų lentose.Renginio nuotraukos įkeltos į socialinį tinklapį  www.facebook.com.jures. Taip pat Kazlų Rūdos laikraštyje ,,Kazlų rūdietis’’ bus patalpintas straipsnelis su renginio nuotraukomis, informacija apie vykusį renginį ir labiausiai pavykusios nuotraukos bus patalpintos VVG Sūduvos internetiniame puslapyje. Nuotraukos taip pat bus iškabintos ir bendruomenių namų stenduose.

 

 Jūrės kaimo bendruomenės narė Angelė BirutėVaitiekūnienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.