Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-07-05  

Konkurso “Eismo saugumas bendruomenėse 2012m.” Saugus eismo renginys – Orientacinis žygis - ”Iškylauk ir būk saugus”

Liepos pradžioje mūsų bendruomenė nutarė suorganizuoti orientacinį žygį “Iškylauk ir būk saugus”. Šis renginys nebuvo planuotas, tačiau bendruomenės narių norui, organizuoti šį saugų žygį, prieštarauti negalėjome.

Renginyje dalyvavo tiek vaikai, tiek suaugusieji.  Pradžioje, visi žygio dalyviai susiregistravo, kad gautų unikalų numerį ir žinotų kuriai komandai priklauso.  Vėliau buvo išdalintos užduotys ir paaiškinta žygio trasa. Kadangi nedidelė trasos dalis ėjo važiuojamosios dalies kelkraščiu, tai visi žygio dalyviai turėjo išklausyti instruktažą apie tai, kaip elgtis kelyje sutemus. “Net jei ir nenorime pripažinti - tamsoje matome daug prasčiau. Mums sunkiau nustatyti atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį; be to, ir automobilių vairuotojams daug sunkiau pastebėti pėsčiuosius, dviratininkus, vežimus ar kitas kliūtis”, - sakė, saugųjį žygį organizavęs, bendruomenės narys Vytas.

Pasiskirstę komandomis, išsiaiškinę žygio planą bei užduotis, žygeiviai užsidėjo šviesą atspindinčias liemenes, atšvaitus bei prožektorius. Su žemėlapiais rankose komandų kapitonai paskelbė startą. Kelią rodė – kompasas.

Mašinos lempomis pašvietus į šią žmonių minią vaizdas buvo neapsakomas. Visi ryškūs ir atsakingi už save ėjome drąsiai į priekį, nes žygio devizas –“Ištvermingas ir saugus” buvo ištartas tiek vaikų, tiek jų tėvų lūpomis.

Kadangi žygis vyko naktį, tai jo trasa buvo pažymėta šviesą atspindinčiais elementais. Eidami tikslo link vaikai stebėjosi, kokia puiki saugos priemonė yra liemenė. Neatsistebėjo, kaip gerai matosi jo komandos nariai, kurie turi atšvaitus. Suaugusieji turėjo užduotį – šviesti kelią žibintuvėliais. Jie kuo puikiausiai valdė situaciją, nes visi buvo matomi tiek miške, tiek kelkraštyje, tiek einant važiuojamąją kelio dalimi.            

Orientavimosi sportas, kitaip nei bet kuris kitas jėgos ar ištvermės sportas, reikalauja daug racionalaus mąstymo, susikaupimo, susikoncentravimo į tikslą – į kontrolinio punkto suradimą. Kad būtų įmanoma punktą surasti reikia ne tik gerai mokėti „skaityti“ žemėlapį ir naudotis kompasu, bet ir žaibiškai planuoti, priimti sprendimus, juos vykdyti drąsiai ir iki galo, neprarandant laiko. Orientavimosi sportas vysto mąstymą, didina pasitikinėjimą savo jėgomis, psichologinę ištvermę, darosi lengviau įveikti sunkumus, o mūsų žygio metu dar ir ugdė saugumo gebėjimus. Visi išvardinti bruožai įgyjami palaipsniui, bet vėliau labai padeda gyvenime, subrandina stiprią asmenybę. Dėl tokių renginių, kur  atsiranda stiprūs tarpasmeniniai ryšiai, išmokstama konstruktyviai spręsti iškilusius konfliktus, išmokstama ieškoti kompromisų, kartu sugyventi. Taigi saugų žygį organizavome ne vien dėl sportinės veiklos, bet ir dėl pažintinės, saugaus eismo prasme.

Viso renginyje dalyvavo 49 žmonės. Renginio pagrindinis rėmėjas ir organizatorius Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. 

Parengė draugiškų šeimų bendruomenės “Jaunystė” atstovė- Eglė Lukošiūtė - Masiukienė

  

  

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.