Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-09-27  

Praktinė konferencija „Sveika bendruomenė“

                

 Pagirių kaimo bendruomenės centras, įgyvendindamas Lietuvos kaimo tinklo finansuotą projektą, 2011 m. rugsėjo 24-25 d. kaimo turizmo sodyboje „Pušynas“, Zapyškio seniūnijoje,  organizavo dviejų dienų praktinę konferenciją „Sveika bendruomenė“. Konferencijoje dalyvavo  97 dalyviai iš 19 Kauno rajono bendruomeninių organizacijų. Konferencijos dalyvius pasveikino Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. „Bendri darbai ir pasiekimai, problemų sprendimas visada yra efektyvesnis seniūnijose, kur veikia aktyvi bendruomeninė organizacija, sugebanti suvienyti visas seniūnijoje veikiančias organizacijas, bendradarbiaujanti su seniūnija ir turinti vieną ambiciją, savo kaimą padaryti gražesniu, patogesniu ir konkurencingesniu, o sveika bendruomenė  - tai padarys greičiau ir lengviau“, - sakė Valerijus Makūnas. Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė džiaugėsi Kauno rajono bendruomenių pasiekimais, pristatė, kad per pastaruosius metus, tai vienas aktyviausių rajonų, tai patikino ir Kauno rajono vietos veiklos grupės pirmininkas Vytautas Zubas, pristatęs, kad konkurse valstybės paramai gauti dalyvavo 22 Kauno rajono bendruomenių centrai. Vienuolika iš jų gavo paramą ir į rajoną ateis virš 250 tūkstančių litų aplinkos tvarkymui, vaikų žaidimo ir sporto aikštelėms įrengti. Už aktyvią bendruomeninę ir projektinę veiklą, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Pagirių ir Padauguvos kaimų bendruomenių centrams įteikė padėkos raštus. Šios bendruomenės paruošė ir jau įgyvendina po keletą projektų.

 

Konferencijoje pranešimus „Ekologiškas maistas ir ekologiniai ūkiai. Maisto priedai ir teršalai” ir „Kaip sveikai maitintis?" skaitė lektorė socialinių mokslų (edukologijos) doktorantė. Roma Paukštienė. Pranešimuose buvo nagrinėjama ekologinio žemės ūkio pagrindiniai principai, kokie turėtų būti ekologiški maisto produktai, jų privalumai. Apžvelgti maisto priedai ir teršalai, atkreipiant dėmesį į maisto priedus (pvz.: sachariną, ciklamą, aspartamą, skonio ir aromato stipriklius), sukeliančius įvairias ligas  Plačiai nagrinėta sveiko maitinimosi tema, sukėlusi didžiulį konferencijos dalyvių susidomėjimą. Užakcentuota sveikos ir pilnavertės mitybos esmė, blogi maitinimosi įpročiai, pagrindinių maisto medžiagų santykis maisto produktuose, energija gaunama su maistu. Išnagrinėta mitybos piramidė, akcentuojant žalio (neapdoroto) maisto – vaisių ir daržovių –  įtaką žmogaus sveikatai. Pateikta naudingiausių maisto produktų, ilginančių žmogaus gyvenimą ir apsaugančių nuo įvairių ligų, sąrašai. Apžvelgta viršsvorio problemos ir jo įveikimo galimybes, derinant maistą ir fizinį aktyvumą.

Lektorė atsakė į gausius dalyvių klausimus, liečiančius ne vien tik sveiką ekologišką mitybą, bet ir kitus sveikos gyvensenos aspektus: fizinį aktyvumą, žalingų įpročių prevenciją, antsvorio problemas.

Diskusijose bendruomenininkai minėjo, kad daugelis stengiasi laikytis pagrindinių sveikos gyvensenos taisyklių, tik  šių dienų tempai, skubėjimas, kiša koją sveikai gyvensenai. Greitas maistas, nepakankamas poilsis, stresai darbe ir namuose trukdo susikoncentruoti. Bet dėmesys šiai temai ir toks gausus būrys dalyvių praktinėje konferencijoje parodė, kad tokios temos yra reikalingos ir kam jei ne bendruomenių lyderiams nešti šias žinias į savo bendruomenes. Kiekviena organizacija antroje konferencijos dalyje, dalyvavo sveiko maisto patiekalų konkurse. Komisija, kurioje dirbo lektorė Roma Paukštienė, kaimo turizmo sodybos šeimininkai Auda ir Vitas Peimai pirmąja vieta įvertino Ežerėlio bendruomenės centro patiekalus ir jų pristatymą, antroji vieta atiteko „Triupio“ bendruomenės centrui,  trečioji vieta - Kačerginės bendruomenės centrui, Užliedžių ir  Daugėliškių bendruomenių centrai gavo paskatinimo prizus.

Po pietų konferencijos dalyviai buvo pakviesti į apskrito stalo diskusiją „Jaunimo vaidmuo bendruomenėje“.  Kadangi iš organizacijos 4 bendruomenės narių, kurie buvo pakviesti dalyvauti konferencijoje turėjo būti du iki 29 metų jaunuoliai, tai diskusijoje dalyvavo daug jaunimo Diskusijos dalyviai ypatingą dėmesį atkreipė į nepakankamą dėmesį jaunimo poreikiams, problemoms ir pageidavimams. Viena iš didžiausių problemų buvo paminėta jaunimo laisvalaikio užimtumo, jaunimo darbuotojų, lyderių ugdymo stoka. Diskusijos moderatorius Vytautas Zubas pasiūlė visoms bendruomenėms ir kitoms nevyriausybinėms organizacijoms iki 15 spalio pateikti norinčių dalyvauti jaunimo lyderių, jaunimo darbuotojų mokymuose paraiškas Kauno rajono vietos veiklos grupei ir tokie mokymai bus organizuoti. Savo ruoštu, diskusijoje dalyvavęs Kauno rajono savivaldybės tarybos, jaunimo ir sporto komiteto narys Saulius Davainis patikino, kad dės visas pastangas, kad jaunimo politika taptų viena iš prioritetinių sričių Kauno rajone ir pasidomės savivaldybės jaunimo reikalų koordinatoriaus veikla, kuri anot diskusijos dalyvių kolkas - pasyvoka. Bendruomenių jaunimo atstovai liko patenkinti konstruktyvia diskusija ir pritarė asociacijos „Stabdyk nusikalstamumą“ pirmininkui Dariui Joneikiui, jog pirmiausiai turi būti įkurta jaunimo organizacijas vienijanti sąjunga Kauno rajone, kad tinkamai būtų atstovaujami jaunimo interesai.

Vakarop visus konferencijos dalyvius organizatoriai pakvietė pasilepinti pirties malonumais, kur Užliedžių bendruomenės pirmininkė Laima Pilipavičienė atskleidė sveikatos receptus. Buvo pristatytas jogos užsiėmimų kompleksas. Susirinkus vakaronei, kiekvienas galėjo išbandyti savo jėgas smagiose rungtyse, parodyti sumanumą. O šokti ir dainuoti nereikėjo nei  kviesti, nei įkalbinėti. Smagu, kad tas būrys bendruomenininkų, iš įvairių Kauno rajono vietų, buvo lyg viena šeima. Na, o rytą susirinkus pusryčių prie vieno stalo, buvo aptarinėjami nauji susibičiuliavusių bendruomenių bendradarbiavimo projektai, dalinamasi patirtimi, sprendžiant vieną ar kitą bendruomenės problemą. Visi nutarė, kad ir kitą rudenį susirinks, ir „viščiukų paskaičiuoti“, ir patirtimi pasidalinti. 

Kauno rajono vietos veiklos grupės pirmininko pavaduotoja bendruomeninei veiklai

Jolanta Marija Malinauskaitė

Nuotraukų autoriai V. Filipavičienė ir K. Šabaniauskas

 

   

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.