Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-06-04  

Koncertas - “Šviesi Tėvo diena”

Gegužės 27 dieną Muzikinė bendruomenė “Akordeono garsai” suorganizavo koncertą  senelių namuose gyvenantiems žmonėms.

Renginys prasidėjo viktorina – “Ar saugus mano kelias?”, kurios metu jaunimas uždavinėjo klausimus suaugusiem ir atvirkščiai.

Buvo kalbama, kaip teisingai reikia eiti kelkraščiu, važiuoti invalido vežimėliu, eiti su vaikštyne užmiestyje ir sutemus. Daugelis pagyvenusių žmonių pirmą kartą  išgirdo, kad gali būti nubausti už atšvaito ar ryškiaspalvės liemenės nenešiojimą.

Visi susirinkusieji dovanų gavo po atmintinę pėstiesiems, kurioje rado pėsčiųjų pareigas bei patarimus, ir taip dar kartą įsitikino, kad pėstysis savo saugumu turi pasirūpinti pats.

Susirinkusieji kalbėjo apie kultūrą kelyje. Vienas iš bendruomenės narių  išreiškė savo nuomonę, - “kultūringas eismo dalyvių elgesys kelyje – būtina saugaus eismo sąlyga. Mandagumas nieko nekainuoja, bet visus paperka. Būkime drausmingi, nekerštingi ir saugūs”.

Drausmingas eismo dalyvis – neskubantis eismo dalyvis. Nesvarbu, ar vairuojantis automobilį, ar važiuojantis dviračiu, mopedu, motociklu, ar einantis pėsčiomis. Drausmingumo ir pakantumo mokykime vieni kitus.

Nebūkime ir abejingi. Pastebėję išgėrusį žmogų sėdantį prie vairo, paprašykime jo to nedaryti arba praneškime policijai. Supraskime, kad toks pranešimas – ne įskundimas, o pareiga. Juk kiekvienas girtas vairuotojas kelia grėsmę ne tik sau pačiam, bet ir aplinkiniams.

“Tėvo dienos proga bus daug važiuojančių, einančių pas tėvelius. Lai ta diena būna malonus susitikimas su brangiu žmogumi. Būkime saugūs ir atsakingi eismo dalyviai –“, linkėjo muzikuojančios bendruomenės “Akordeono garsai” pirmininkė Liudmila.

Po diskusijų apie saugų eismą vyko koncertas, kuris buvo skirtas susirinkusiems seneliams ir juos slaugantiems žmonėms. Koncerto repertuaras buvo sudarytas iš klasikinių kūrinių, kurie skirti klausyti visiems judantiems kelyje.

Po renginio buvo apdovanoti aktyviausi bendruomenės nariai ir jos svečiai. Saugios dovanos sušildė ir senelių namų gyventojus, kuriems, kaip jie patys teigė, šis koncertas liks kaip šiltas prisiminimas ir gyva saugaus eismo pamoka iš jaunų žmonių lūpų. Koncerte dalyvavusieji gavo po atmintinę ir ryškiaspalvį atšvaitą. Susiregistravę pateiktame sąraše pažadėjo, kad bus saugūs ir atsakingi eismo dalyviai.

Renginyje dalyvavo: 55 dalyviai, iš jų 41 suaugęs. Tame tarpe 25- seneliai ir  neįgalieji .

Renginyje dalyvavo: muzikuojančios bendruomenės “Akordeono garsai” bendruomenės nariai, senelių namų gyventojai ir aptarnaujantis  personalas, M. Petrausko muzikos mokyklos atstovai ir tremtinių choras.

Renginį rėmė pagrindiniai jo organizatoriai Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga.

Apie renginį skelbta LAKD, LKBS internetinėse svetainėse ir bendruomenės skelbimų lentoje.

Muzikuojančios bendruomenės “Akordeono garsai” taryba


 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.