Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2012-11-29  

Šiluvoje saugių piliečių daugėja

VO Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“ įvykdė antrąją  saugaus eismo konkurso „Jonas kelyje saugus, o tu?“ dalį. Ši konkurso dalis turėjo apsiriboti renginiu „ Prie arbatos puodelio“, deja eilinį kartą įsitikinome, kad į organizuojamus renginius paprastai renkasi tie patys aktyviausi žmonės, kurie priemonėmis, užtikrinančiomis saugų eismą kelyje,  jau apsirūpinę. Taigi išdalinę priemones tik tiems, kurie jų dar neturėjo, sudarėm mobilią grupelę, kuri pasitelkusi savo gyvenimišką patirtį ir pasitarusi su policijos pareigūnais leidosi į pačius karščiausius taškus.    Mūsų akcija prasidėjo nuo pačių mažiausių. Pastebėjome, kad dar labai daug vaikų į mokyklą žingsniuoja be atšvaitų.  Apsilankę mokykloje sužinojome, kad mokykloje  taip pat vyksta panaši akcija tik jiems labai trūksta eismo saugumą garantuojančių priemonių. Taigi supratę, kad rasime bendrą kalbą suvienijome jėgas ir pasileidome per klases. Mažieji buvo apdalinti knygelėmis apie saugų eismą ir šviesą atspindinčiais žaisliukais, vyresnieji – atšvaitais, mokytojos- šviesą atspindinčiais maišeliais. Ir ne tik apdalinti, bet pasirašydami sąrašuose kiekvienas davė priesaiką, kad šią priemonę gerbs, tausos, saugos ir nešios. Mokytojai patikino, kad laikas nuo laiko padarys savotiškus reidus šių pažadų patikrinimui. Po to aplankėme Šiluvos komunalinį ūkį, kuriame visiems dirbantiems visuomenei naudingus darbus išdalinome apsaugines liemenes. Neaplenkėme ir pačios seniūnijos, nes juk būtent vietinės valdžios atstovai turi rodyti visiems pavyzdį. Tada pasileidome į miestelio gatves. Oi kiek dar radome nešviečiančių piliečių, O juk temsta jau anksti ir rudeninės ūkanos padaro žmones lyg nematomais. Visi pakalbintieji suprato, kad reikia saugiai elgtis kelyje, kad atšvaitai būtini, dėkojo už juos, bet kodėl jų nedėvi konkretaus atsakymo nelabai sulaukėme.

                      Taigi šiuo metu Šiluvoje saugių piliečių tikrai daugiau.  Nuoširdžiai tikime, kad ateityje jų tik daugės, o būti saugiais kelyje bus suinteresuoti patys ir ragins taip elgtis vienas kitą patys, nelaukdami bendruomenės įsikišimo.

                      Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos už organizuojamą konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse", už aprūpinimą įvairiomis saugaus eismo priemonėmis: atšvaitais, liemenėmis, spaudiniais saugaus eismo temomis, kurie tikrai padeda ir skatina bendruomenių narius saugiai elgtis kelyje.

 Bendruomenės pirmininkė                                                                            Violeta Sinušienė


 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.