Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2015-01-12  

Vabalninkiečiai sukūrė jaukius namus

                 

Vabalninko bendruomenė savo veiklą pradėjo 2011 metais. Pagal panaudos sutartį iš Biržų rajono savivaldybės  naudoja du pastatus (B.Sruogos 7 ir B. Sruogos 39)  . Pastatai buvo seni, neremontuoti, keletą metų nenaudojami.  Geranoriškų miestelio ir bendruomenės žmonių dėka  jie pamažu buvo tvarkomi. Rūpestingai prižiūrimas ne tik vidus, bet ir bendruomenės namų aplinka. Praėjus metams veiklos, bendruomenė pradėjo rašyti projektus, kurių pagalba bendruomenės gyvenime ir veikloje atsirado naujų spalvų.

              Svarbiausias mūsų tikslas buvo suremontuoti bendruomenės namus, kuriuos  galėtumėme naudoti bendruomenės žmonių poreikiams tenkinti. Tam reikalui labai padėjo Biržų Vietos veiklos grupės finansuojamas projektas. Bendruomenė  2013–2014 metais įgyvendino projektą „ Vabalninkiečiai kuria jaukius namus“ paramai gauti pagal „Biržų rajono kaimo vietovių vietos plėtros strategija iki 2013 m.“ I prioriteto „Teritorinė sanglauda – patrauklios ir patogios gyventi bei dirbti aplinkos kūrimas“ I priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“. Bendra projekto vertė – 205 000 litai.         Pagrindiniai šio projekto tikslai buvo sukurti jaukius bendruomenės namus, atgaivinti, pristatyti ir puoselėti tradicinius, senovinius amatus, sudaryti amatininkams sąlygas edukacinių pamokėlių vedimui. Ši gauta lėšų suma buvo panaudota remonto,  projekto administravimo ir konsultavimo darbams, pastato paskirties keitimo, projekto  rengimo ir kadastriniams matavimams, baldų amatų patalpoms, žaliuzių langams  įsigijimui.  Pasinaudojant šia parama, pakeisti bendruomenės namų visi langai, lauko durys, pakeista elektros instaliacija, santechnika, įrengtas židinys su ortakiais bendruomenės namų apšildymui, sutvarkytos grindys, išdažytos sienos, sujungti kambariai, rekonstruotos vidinės durys,  įrengta salė, posėdžių kambarys, sutvarkyti tualetai, antrame aukšte – holas,  patalpos - kambariai amatams plėtoti ir demonstruoti.     Bendruomenėje yra puikių amatininkų , tautodailininkų, tokių , kaip Vytenė Repšienė, Zita Kumpelienė, Vydas Vareika, kurių  dėka tikimės atgaivinti bendruomenės namų gyvenimą.
             Projektas prisideda prie priemonės „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ tikslo įgyvendinimo – kurti patrauklią aplinką gyventi ir dirbti kaimo gyvenamosiose vietovėse.

            Bendruomenės nariai džiaugiasi, kad yra tokie projektai, kad yra žmonės, kurie aukoja savo laisvą laiką, kad įvykdytų juos . Jie patenkinti, kad  į atnaujintus bendruomenės  namus smagu patiems užsukti, ne gėda į juos pasikviesti ir svečių. Kadaise tai buvo tik svajonė,... Dabar , šio projekto dėka , viskas tapo gražia realybe. Bendruomenės namai sutvarkyti. Durys atviros kiekvienam geranoriškam  žmogui. Kiek šilumos kiekvienas atsineš ateidamas, tiek jos ir rusens gražiame bendruomenės namų židinyje....

  Vabalninko bendruomenės tarybos pirmininkė Dalia Strautinienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.