Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2016-10-07  

Raseinių rajono savivaldybė pelnė „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą

Minint Lietuvos vietos savivaldos dieną, jau vienuoliktus metus Lietuvos savivaldybių asociacija rengia „Auksinės krivūlės“ apdovanojimus už ryškiausias iniciatyvas ir darbus. Šių metų rugsėjo 30 d. Vilniuje pagerbtos Lietuvos savivaldybės. Iškilmingos „Auksinės krivūlės 2016“ ceremonijos metu penktadienio vakarą 14 ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos atstovai paskelbė savo įsteigtų nominacijų laureatus – labiausiai tam tikrose srityje pasižymėjusias savivaldybes. Šį svarbiausią Lietuvoje savivaldos apdovanojimą šiemet pelnė ir Raseinių rajono savivaldybė „Už kaimo bendruomenių verslumo skatinimą“, nominaciją įsteigė Žemės ūkio ministerija. Garbingą apdovanojimą Savivaldybės merui Algirdui Griciui įteikė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

   Pelnytas apdovanojimas - tai bendras Raseinių rajono kaimo bendruomenių, Savivaldybės vadovų, Savivaldybės tarybos narių, Savivaldybės administracijos darbuotojų pastangų rezultatas, todėl spalio 4 d. Raseinių rajono savivaldybės posėdžių salėje vyko susitikimas, kuriame padėkota mūsų rajono kaimo bendruomenių pirmininkams už gautą krivūlę. Pilnoje salėje įspūdžiais iš Vilniuje vykusio renginio dalijosi Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius: „Lietuvoje yra 60 savivaldybių, o apdovanojimai buvo įteikti tik 16-ai. Patekome į šešioliktuką ir galime tuo didžiuotis! Tačiau dar svarbiau tai, kad visi LSA organizuotame renginyje įteikti apdovanojimai skirtingi, vadinasi, esame geriausi ir pranašiausi kaimo bendruomenių verslumo skatinime. Nuoširdžiai dėkoju bendruomenėms už aktyvią veiklą ir labai džiaugiuosi, kad nuoseklus ir nuoširdus darbas buvo pastabėtas ir įvertintas – mūsų rajonui įteikta „Auksinė krivūlė“.

   Meras neslėpė, kad šis apdovanojimas buvo netikėtas, tačiau kartu pabrėžė, kad mūsų rajone kaimo bendruomenių verslumo skatinimo klausimu aktyviai dirbama daugiau kaip 10 metų. Savivaldybės taryba tam skiria didžiulį dėmesį ir vis daugiau lėšų, nes norima, kad žmonės gyventų patogiai, būtų laimingi ir galėtų didžiuotis savo gimtuoju kraštu. Bendruomenėms teikiama išsami informacija, konsultacijos, kaip ir kokiuose Žemės ūkio, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų organizuojamuose projektuose jos gali dalyvauti.

   Renginio metu kaimų bendruomenes sveikino žemės ūkio ministro patarėjas Artūras Milašauskas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, atliekantis direktoriaus funkcijas, Jonas Kurlavičius, LR Seimo narys Darius Ulickas, 2014-aisiais „Auksinės krivūlės“ riterio medalį pelniusi Savivaldybės tarybos narė Ona Babonienė. Pelnytu įvertinimu ir apdovanojimu kartu džiaugėsi Savivaldybės tarybos nariai, kaimų bendruomenių pirmininkai Linas Bielskis ir Jonas Vazgys, VVG „Raseinių krašto bendrija“ pirmininkas Vincas Blinstrubas, Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkė Loreta Sirvidienė.

   Pačių aktyviausių bendruomenių pirmininkams įteiktos Raseinių rajono savivaldybės mero Algirdo Griciaus ir administracijos direktoriaus pavaduotojo , atliekančio direktoriaus funkcijas, Jono Kurlavičiaus padėkos, o kiekvienai kaimo bendruomenei padovanota „Auksinės krivūlės“ laureato liudijimo kopija bei gėlės žiedas.

   Šių metų apdovanojimas mūsų savivaldybei ne pirmasis - 2013 m. Raseinių r. savivaldybė yra gavusi „Auksinę krivūlę“ už kaimo bendruomenių iniciatyvų skatinimą. Pasak Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkės Loretos Sirvidienės, Žemės ūkio ministerija ne veltui pastebėjo mus ir įvertino, nes bendras visų darbas duoda gerų rezultatų. Žemės ūkio ministerijos parama bendruomenių projektams nuo 2006 m. iki šios dienos skirta 132 mūsų rajono projektams, iš viso - 706 tūkst. Eur. Mūsų rajonas yra pirmame penketuke tarp rajonų, kurių projektų daugiausia finansuota. Tarp jų yra trys tikrieji mūsų kaimų bendruomenių verslumo projektai, kuriuos parengė Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“, kaimų bendruomenė „Viduklė“, kaimų bendruomenė „Biliūnai“.

   Raseinių rajono savivaldybė iš Kaimo plėtros programos lėšų pradėjo kaimo bendruomenes finansuoti nuo 2004 m. ir per tuos 17 metų bendruomenėms skyrė 658 tūkst. eurų. Savivaldybės lėšų bendruomenėms skirta ir pagal kitas programas.

   Kaimo bendruomenės jau keleri metai užsiima nedideliu verslu. Daugelis jų gamina suvenyrus ir jais prekiauja. Pavyzdžiui, Vilniuje gruodžio mėn. jau keleri metais mūsų rajono bendruomenės vyksta į Prezidentūros mugę ir prekiauja: Ramonų k. bendruomenė - rankų darbo vaškinėmis žvakėmis, Betygalos - arbatžolėmis, Kaulakių – savo suvenyrais. Sargelių bendruomenės centras buvo pakviestas prekiauti respublikinėje bendruomenių kontaktų mugėje Marijampolėje.

   Labai daug bendruomenėms padeda ir kiti projektai, kurių metu vyksta užsiėmimai ir gaminami veltiniai, dekupažo, odos suvenyrai. Kai kurios bendruomenės juos jau drąsiai parduoda, o kitos pasigamina kaip kalėdines dovanas, prizus renginiams.

   Šiemet jau įkurta Raseinių bendruomenių krautuvėlė, kuri veiks šalia Raseinių rajono VVG patalpų. Sutvarkyti visi registracijos dokumentai, įsigytas kasos aparatas, lieka pradėti.

Raseinių r. kaimo bendruomenių sąjungos informacija

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.