Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2011-12-18  

„EISMO SAUGUMAS BENDRUOMENĖSE“ ŠILALĖJE

Šilalės rajono kaimo bendruomenių koordinacinio centro pagrindinis tikslas organizuojant akciją „Eismo saugumas bendruomenėse“  - per socializaciją visomis saugaus eismo priemonėmis, teikiamomis žiniomis įdiegti Šilalės r. gyventojams, kaip saugoti savo gyvybę ir sveikatą. Turime pradėti  keisti atsakomybę bei sąmoningumą nuo savęs ir savo pavyzdžiu mokyti kitus eismo dalyvius, elgesio ir kultūros keliuose. Taip mažindami žūčių ir sužalojimų skaičių eismo įvykių metu.

 Šilalės rajono kaimo bendruomenių koordinacinis centras jau antrus metus tęsia panašią akciją. Pernai „Buk saugus ir matomas kelyje” akcijos metu pirmiausia aplankėme pačius mažiausius Šilalės r.  darželio-lopšelio „Žiogelis“ vaikus. Darželinukai džiaugėsi gavę atšvaitus ant rankų, įvairius šviesą atspindinčius pakabukus, vaikiškas ryškiaspalves liemenes, knygeles ir vaikų ūgio matavimo liniuotes. Taip pat aplankėme ir toliau nuo miesto esančias kaimo mokyklas. Ne tik mokiniams, bet ir mokytojams buvo suruoštos akcijos dovanėles su šviesą atspindinčiais elementais.

Šiemet orientavomės į kitą gyventojų grupę. Pirmiausia sukvietėme gausų būrį iš Šilalės r. kaimo bendruomenių gyventojų, neįgaliųjų sąjungos, ir iš Kaltinėnų parapijos  senelių globos namų, apie 100 dalyvių. Pirmininkės pavaduotoja Teresė Jankauskienė pasisveikinusi su atvykusiais dalyviais pirmiausia pasakė „norime, kad kelyje būtumėte saugūs“.  Mūsų tikslas buvo kuo daugiau sukvieti iš kaimo gyventojų žmonių su jais pasikalbėti pabendrauti pasidalinti skaudžiais įvykiais patirtais kelyje. T. Jankauskienė, supažindino dalyvius, kaip teisingai reikia nešioti atšvaitus, kad visada juos nešiotis su savimi.

Koordinacinio centro pirmininkės pavaduotoja pasakojo dalyviams, kaip dažniausiai pėsčiuosius transporto priemonės partrenkia ir mirtinai sužaloja neapšviestuose kelio ruožuose, kai jie eina per važiuojamąją kelio dalį. Dėl tokių eismo įvykių dažniausiai kalti būna patys pėstieji – pagrindinių Kelių eismo taisyklių reikalavimų nevykdymas ir priemonių, atkreipiančių kitų eismo dalyvių dėmesį (atšvaito, ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais), nenaudojimas.

Taip pat pakvietėme į šią akciją ir mero pavaduotoją R. Vaitiekų, kad supažindintų dalyvius kiek ir kokių skaudžių nelaimių nutinka Šilalės r.

 Šios popietės metu visi kartu kalbėjomės apie atšvaitų svarbą, dalijomės skaudžiais gyvenimiškais nutikimais. Taip siekdami išvengti skaudžių nelaimių, bei siekdami, kad kaimo vietovės taptų saugesnės.

Akcijos pabaigoje, kiekvienam dalyviui buvome suruošę dovanėles: krepšį, rankos ir kojos atšvaistą, ryškiaspalvę liemenę bei įvairūs pakabukai su šviesą atspindinčiais elementais.

Taip pat akcijos „Eismo saugumas bendruomenėse“ metu aplankėme ir Pajūrio vaikų globos namus. Ten surengėme piešinių konkursą, kur viena vaikų grupė, ant mūsų atvežtų didelių lapų piešė, eismo dalyvius, kaip turi saugiai elgtis kelyje, kita grupė piešė, kaip blogai elgiasi kelyje ir ką reikia daryti, kad neatsitiktų nelaimė.

 Vaikai gavo akcijos dovanėles: krepšį, atšvaitą, ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, knygelę, pakabuką su šviesą atspindinčiais elementais ir vaikų ūgio matavimo liniuotę. Likome labai nustebinti, nes vaikai noriai ir džiugiai priėmė akcijos dovanėles, todėl tikimės, kad jas taip pat noriai ir nešios.

Likusius atšvaitus išdalinome kelyje sutiktiems pėstiesiems.

Tikimės, kad vaikai ir suaugusieji nešios ryškiaspalves liemenes, atšvaitus ir turės prisisegę šviesą atspindinčius pakabukus. Labai norisi tikėti, kad ši akcija nors maža dalimi prisidės prie eismo įvykių sumažinimo kelyje.

Akcijos vykdymo metu yra siekiama skatinti visus eismo dalyvius kelyje elgtis atsakingai, gerbti vieni kitus, skatinti naudoti atšvaitus, kitas saugos priemones su šviesą atspindinčiais elementais.

 

Šilalės rajono kaimo bendruomenių koordinacinio centro

Pirmininkės pavaduotoja                                                                                      Teresė Jankauskienė
 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.