Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-09-01  

BEBRULIŠKĖS KAIMO BENDRUOMENĖS VIEŠNAGĖ BIRŽŲ RAJONO KAIMO BENDRUOMENĖSE

Rugpjūčio mėnesio paskutinį vasaros šeštadienį Biržų rajono įžymias vietas, kaimų bendruomenes aplankė Bebruliškės kaimo bendruomenė (pirmininkė Rima Gruodienė) iš Kazlų Rudos savivaldybės.

Svečius iš Sūduvos kraštoVabalninke sutiko Vabalninko parapijos klebonas kanauninkas Povilas Miškinis, Vabalninko bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė ir Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Nijolė Šatienė.

Vabalninke Šv. Mergelės ėmimo į dangų bažnyčios istoriją, parapijos bendruomenių žmonių prasmingus bendrus renginius ir šventes pristatė klebonas Povilas Miškinis.

Aplankėme vabalninkiečio tautodailininko Vido Jatulevičiaus medžio drožėjo galeriją. Šimtai išdrožtų skulptūrų galerijoje patalpintose nuotraukose atspindi auksines rankas turinčio menininko profesionalumą ir meilę savo talentui. O kiek skulptūrų pačioje galerijoje. Dauguma yra teminės kompozicijos, kurios ir sužavėjo mūsų gerbiamus bebruliškiečius. Iš Vido gražios sodybos Paryžiaus gatvele skubėjome į Vabalninko bendruomenės namus , stabtelėdami ir prie poeto Jono Strelkūno suolelio skulptūros.

Vabalninko bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė pristatė bendruomenės projektinę veiklą ir amatus Vabalninke bendruomenės namuose. Atvykę svečiai domėjosi ir džiaugėsi nuostabiai gražiai sutvarkytais bendruomenės namais ir pačiu Vabalninko miestu. Apsikeista suvenyrais ir bendruomeniška patirtimi.

Mieliūnų bendruomenės įgyvendintą naujausią projektą, finansuotą Biržų rajono Vietos veiklos grupės, pristatė bendruomenės pirmininkė Audra Kaziliūnienė. Apžiūrėjome puikiai įrengtą sporto aikštyną, kuriuo jau dabar naudojasi Mieliūnų bendruomenės jaunimas. 

Apie Gaižiūnų bendruomenės projektinę veiklą papasakojo bendruomenės narė Birutė Poškienė. Bebruliškės kaimo bendruomenės nariai buvo sužavėti nuoširdžia Gaižiūnų pirmininko Adolfo Jasinevičiaus ir jo žmonos Vidos, bendruomenės narių veikla. Užsukome į gaižiūniečių ūkininkų Violetos ir Petro gražią, gėlių žieduose skendinčią sodybą. Svečiai grožį įamžino nuotraukose. 

Pabiržės bendruomenę ir įgyvendintus projektus pristatė pirmininkė Dalia Visockienė, toliau lydėjusi atvykusius ir bendravusi su svečiais. Pabuvojome Pabiržės bažnyčioje, Aldonos Jaronytės sodyboje, kurioje rankomis pati iškasė keletą tvenkinių. Sako, kad tai stebuklas, nes ten dabar žydi vandens lelijos...Aldonai virš 80 metų. Tvenkinius kasė daugiau, kaip 30 metų. 

Aplankėme karstinę įgriuvą ,,Karvės ola‘ ‘,karstinius ežerėlius, naujai pastatytą apžvalgos bokštą, Kirkilų amatų centrą. 

Rinkuškių bendruomenėje mus pasitiko bendruomenės pirmininkė Irena Misevičienė. Tai pirmoji registruota bendruomenė Biržų rajone, rengianti ir įgyvendinanti projektus, kurių naudą jaučia kiekvienas bendruomenės narys. Gražioje aplinkoje prie ežero svečiai dalyvavo foto sesijoje. Aplankytas ir pėsčiųjų tiltas per Širvėnos ežerą, dalyvauta ekskursijoje po Biržų Pilį– muziejų. 

Vakarėjant -,, Alaus kelias ‘‘ Rinkuškių alaus darykloje. Biržų rajono kaimų bendruomenės visada laukė, laukia ir lauks atvykstančių į šį gražų Šiaurės Lietuvos kraštą. Tegul atvykstantys į Biržus įsiveža gražiausių akimirkų ir sužino, kad biržiečių širdys atviros nuoširdžiam bendravimui. 

Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Nijolė Šatienė

Bebruliškės kaimo bendruomenės pirmininkė Rima Gruodienė su Nijole Šatiene

Svečiai Mieliūnų bendruomenėje

Svečiuose pas Aldoną Jaronytę Pabiržėje

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.