Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2012-01-09  

Konferencija "Bendra strateginė programa: pridėtinė vertė kaimo plėtrai?", Europuls ir Notre Europe, Briuselis

 

 

Europuls asociacija kartu su Notre Europe ekspertų grupe 2011 m. lapkričio 22d.surengė konferenciją, tema:"Bendra strateginė programa: pridėtinė vertė kaimo plėtrai?".Konferencija vyko Europos Parlamento būstinėje Briuselyje. Šios konferencijos diskusijose dalyvavo p. Dacian Cioloş, Europos Žemės ūkio ir kaimo plėtrai komisaras, p. Dirk Ahner, Regioninės politicos GD generalinis direktorius, p. Britta Reimers, Europos Parlamento narė. Pranešimus konferencijoje perskaitė apie “BŽŪP ir LEADER role joje”,-   p. Stefanos Loukopoulos ELARD atstovas ir p. Nadège Chambon, vyresnioji mokslo darbuotoja, iš Notre Europe -,” Kaimo plėtros poveikis naujai bendrajai strateginei programai (BSP)”.

 

Dacian Cioloş, Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras, pabrėžė, kad kaimo plėtra turėtų būti susijusi su žemės ūkiu, bet neužmirštant ir infrastruktūros, klimato kaitos, žuvininkystės ir tt. Pagal BSP dėmesys dabar bus skiriamas regionų lankstumui ir autonomijai. Komisaras  pabrėžė, kad "pagal Bendras strategijos gaires lėšų įsisavinimo pajėgumai turėtų būti didesnis, nei yra dabar, o bus ir daugiau būdų, įsisavinti šias lėšas". Apskritai, Komisaras pabrėžė, kad kokybiški rezultatai yra svarbiausia: "kokybė yra prieš kiekį."

 

Regioninės politikos GD generalinis direktorius Dirk Ahner, paminėjo, kad "kaimas ir miestas yra pasenę terminai", nes ankstesnėse finansavimo schemose jie varžėsi ir persidengė. Jis pažymėjo, kad Rytų Europa atsilieka, kai kalbama, apie investuotojų pritraukimą, nes neturi pakankamai išvystyos infrastruktūros arba "aplinkos", reikalingos sukurti ilgalaikio vystymosi pagrindą. P. Ahner pažymėjo, kad reikėtų sustiprinti koordinavimą tarp fondų pagal BSP  , jog būtų pasiekti ES 2020 m. strategijos tikslai, kito laikotarpio pabaigoje. 

Britta Reimers, Europos Parlamento narė, išsakė daugelio ūkininkų perspektyvas Europoje ir gynė kaimo vietovių svarbą, atsižvelgiant į ūkininkų gyvenimo sunkumus, priešingai nei miesto gyventojųi. "Mes turime sukurti vienodus standartus abiejose srityse", - sakė ponia Reimers, nurodydama spręsinus urbanizacijos klausimus. 

Nadege Chambon, vyresnioji mokslo darbuotoja, Notre Europe, pristatė atnaujintą Europuls - Notre Europoje ataskaitą dėl BSP ir pareiškė, kad Europai reikia "mažiau dėmesio skirti suinteresuotųjų šalių ūkininkams ir daugiau dėmesio skirti tam ", kad lėšos tarnautų visai bendruomenei”. 

Diskusijos pabaigoje Stefanos Loukopoulos, iš Europos LEADER kaimo plėtros asociacijos - ELARD išdėstė, kad augimą ir vystymąsi turime pradėti nuo vietos, susidomėjimo ir dalyvavimas bendruomenės ir žmonių yra pati programos esmė. Jis pridūrė, kad BSP teikiama per vietos veiklos grupes gali atgaivinti vietos bendruomenes.Vietos veiklos grupės gali veikti “ vieno langelio “ principu bendruomenėms per kelias politikos sritis ir fondus ", , bet jis taip pat suabejojo"  dėl nacionalinių administracijų pasirengimo greitai prisitaikyti prie siūlomų pakeitimų ", ypač kelia daug abejonių valstybių narių gebėjimas priimti priemones, išdėstytas per BSP.

 

ELARD informacija 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.