Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2014-12-15  

Jūrės kaimo ir Višakio Rūdos bendruomenėse paminėta Pasaulinės Žuvusiųjų keliuose diena

2014 m. trečiąjį lapkričio sekmadienį  Jūrės kaimo bendruomenės nariai, tęsdami gražią dviejų bendruomenių tradiciją, nešini žvakutėmis, susirinko prie kaimo kryžiaus paminėti  Pasaulinę Žuvusiųjų keliuose dieną. Ne vieną iš mūsų vienaip ar kitaip yra palietusi skaudi nelaimė - kelyje žuvo mums artimas žmogus, gal draugas, o gal giminaitis...

Bendruomenės tarybos narė Zina Urbanavičienė padėkojusi susirinkusiems, pastebėjo, kad bendruomenei dalyvaujant konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“, keičiasi ir bendruomenės narių nuostatos. Žmonės jaučia didesnę asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje. Tarybos narė trumpai apžvelgė statistinius duomenis apie žuvusiųjų skaičių per paskutinius šių metų mėnesius. Tai leidžia teigti, kad žuvusiųjų keliuose, palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, sumažėjo. Bet rudenį ir žiemą, esant prastoms eismo sąlygoms, padaugėja nelaimingų įvykių keliuose. Vis labiau ilgėjant vakarams, daugybę tragedijų išprovokuoja neapšviestos gatvės, pėsčiųjų ar dviratininkų neatsargumas. Zina Urbanavičienė paragino pėsčiuosius ir dviratininkus būti atsargesnius, sutemus segėti atšvaitus.

Po nuoširdžių žodžių susirinkusieji prie kaimo kryžiaus uždegė žvakeles, tylos minute pagerbė žuvusiuosius.

Į Višakio Rūdos bažnyčią, kur buvo aukojamos Šv. mišios žuvusiems keliuose, susirinko gausus būrys Višakio Rūdos ir Jūrės kaimo bendruomenių narių. Po Šv. Mišių klebonas V. Striokas pakvietė susirinkusius uždegti žvakeles prie visai neseniai pastatyto kaimo kryžiaus ir tylos minute pagerbti visus žuvusius keliuose.

Renginio organizatoriai visiems dalyviams padalino atšvaitus, liemenes, krepšius – rankines, kitas saugos priemones, tuo nudžiugindami renginio dalyvius.

Jūrės kaimo bendruomenės tarybos narė Ingrida Bagdzevičienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.