Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2016-04-12  

Rajono kaimo bendruomenės pateikė 16 paraiškų

Nuo š. m. kovo 7 d. iki balandžio 8 d. Žemės ūkio ministerija kvietė kaimo bendruomenes teikti paramos paraiškas pagal Nacionalinės paramos teikimo 2016 metais kaimo bendruomenių veiklai taisykles.  Šiais metais vėl bus stiprinama kaimo bendruomenių materialinė bazė, remiamas kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams. Atsižvelgiant į tai, kad šiemet - Vietos bendruomenių metai, bus remiami projektai pagal dar dvi naujas veiklos sritis: tradicinių renginių bei kaimo vaikų ir jaunimo bendruomeniškumui ir pilietiškumui ugdyti skirtiems renginiams organizuoti. Dar viena naujovė - visi pareiškėjai po projekto įgyvendinimo kartu su mokėjimo prašymu turės pateikti trumpą aprašymą apie įgyvendinto projekto rezultatus.    

        Materialinei bazei stiprinti paramos galėjo kreiptis tik kaimo bendruomenės. Paramos dydis projektui - iki 3000 Eur. Iš valstybės biudžeto lėšų bus kompensuojama iki 90 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Paraiškas šiai sričiai iš Raseinių rajono pateikė Ramonų, Pagrajos, Pašešuvio, Pramedžiavos, Sujainių, Vengerskų kaimo bendruomenės. Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymui galės būti skirta iki 5000 Eur, projektų paraiškas pateikė Butkiškės, Gabšių, Lakštučių, Girkalnio, Mažosios Viduklės, Milašaičių, Šaltuonos, Steponkaimio, Žaiginio kaimo bendruomenės.

      Šiais metais paramos tradiciniams renginiams organizuoti galėjo kreiptis ne tik kaimo bendruomenės, bet ir rajono ar nacionaliniu lygmeniu kaimo bendruomenes vienijančios organizacijos. Šiai sričiai paraišką pateikė Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjunga. 

    Raseinių rajono kaimo bendruomenės kaip visada aktyvios ir šiemet konkursui iš viso pateikė 16 paraiškų (20 rajono kaimo bendruomenių vykdė 2014 m. ir 2015 m. laimėtus projektus, todėl šiais metais konkurse galėjo teikti paraiškas tik tradicinių renginių organizavimui). Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras paraiškas įvertins ir pateiks Žemės ūkio ministerijai. Konkurso rezultatus planuojama paskelbti birželio mėnesį. 

 
Loreta Sirvidienė, Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyr. specialistė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.