Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2013-11-27  

Žemaičių viešnagė Biržų rajono bendruomenėse

Vieną lapkričio savaitgalį Biržų krašto bendruomenes ir įžymias vietas aplankė gausi delegacija iš Kretingosrajono Lazdininkų,Laukžemės, Laivių, Senosios Įpilties, Kvecių, Kurmaičių, Baublių, Valėnų bendruomenių aktyvistų  ir  „Imbariečių“ draugijos atstovų.

 Delegacijos vadovė VŠĮ Gerovės ekonomikos instituto direktorė, kaimo bendruomenių konsultantėGita Kondrotaitė. Biržus pasirinko todėl, kad vadovė kilusi iš Biržų rajono Ramongalių kaimo.

Svečių tikslas buvo aplankyti keletą kaimų bendruomenių. Pirmoji - Rinkuškių bendruomenė. Atvykusius pasitiko bendruomenės „sanitarai“, kurių „dezinfekcija“ svečius pralinksmino ir sušildė. Atvykusieji turėjo pereiti  per kankorėžių pripiltą dėžutę, kad atvykę žemaičiai neatneštų „blogų minčių ir įdėjų“. Susitikimo metu bendruomenės tarybos pirmininkė I.Misevičienė pristatė bendruomenės projektinę ir kultūrinę veiklą, atsakė į svečių klausimus. Atvykusius Žemaitijos bendruomenininkus sužavėjo Juozo Petronio ir Richardo Mikšio atliekamos lyrinės dainos ir romansai. Svečiai turėjo atlikti  Valentino Grigaliūno parengtas jumoristines užduotis. Vaišindamiesi rinkuškiečių šeimininkių blynais, žolelių arbata, bendruomenių atstovai  dalijosi patirtimi, sutarė dėl tolimesnio bendradarbiavimo apsikeičiant kultūrinėmis programomis.

Projektų rengimo ir įgyvendinimo temomis kalbėjome su Kirkilų, Medeikių ir Pabiržės bendruomenių tarybos pirmininkais, aktyvu. Šios bendruomenės taip pat surado naujų draugų iš Žemaitijos su kuriais ateityje keisis vizitais, kurie suartina ne tik bendruomenių lyderius, savanorius, bet ir kitus bendruomenininkus.

Atsisveikinimo žodžiai buvo „iki pasimatymo“, tai reiškia, kad dar susitiksime. 

Biržų rajono Medeikių kaimo bendruomenės tarybos pirmininko pavaduotoja Vida Vigelienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.