Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2016-10-23  

Gyvenimas verda Karklinių kaimo bendruomenėje

Nesibaigiantys ūkio darbai. Mažas laisvalaikio užimtumas. Alkoholizmas. Tokios asociacijos ir vaizdiniai, ko gero, ne vienam kyla mintyse vos tik išgirdus žodį kaimas.  
Tačiau pagalvojus apie Karklinių kaimą (Vilkaviškio raj.) šie niūrūs viražai išsisklaido tarytum rūkas. Pastaruosius kelerius metus kaimo bendruomenė patiria tikrą kultūrinį „renesansą“, kurio viena iš pagrindinių priežaščių – daugiafuncio centro įkūrimas kaimelio širdyje. Staiga vėl iš užmaršties atgijo kadaise vykdytos kultūrinės veiklos – atkurta teatro studija, susibūrė du muzikiniai ansambliai, vėl imtos vykdyti įvairios edukacinės programos, rengiami susitikimai su žymiais visuomenės veikėjais. 
Nuo šio rudens karkliniškius džiugina dar trys papildomos nemokamos veiklos – aerobikos treniruotės, molio lipdymo ir popieriaus karpymo užsiėmimai. Pasak kaimo bendruomenės pirmininkės Jolitos Tekorienės, bendruomenė įgyvendina du laimėtus projektus „Pinam kartos – kartų pynę“, finansuojamą LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir „Sportiškos ir sveikos gyvensenos receptai Karklinių kaimo bendruomenėje“ iš Kūno kultūros ir sporto departamento prie LR Vyriausybės lėšų.
 J. Tekorienė teigia, kad bendruomenė siekia prisidėti prie Jungtinių Tautų vykdomos darnaus vystymosi politikos, paskelbtos 2015 m. rugsėjo 25 dieną vykusiame JT Viršūnių susitikime. Du iš septyniolikos užsibrėžtų darnaus vystymosi tikslų – užtikrinti sveiką gyvenimą, skatinti visų amžiaus grupių gerovę ir užtikrinti visaapimantį bei lygiavertį kokybišką švietimą, skatinti visą gyvenimą trunkantį mokymąsi, yra tiesiogiai susiję su bendruomenės įgyvendinamais projektais. „Manau, kadKarklinių kaimo gyventojo, kaip ir kiekvieno Lietuvos piliečio, sveikatos puoselėjimas, jo fizinio pajėgumo didinimas, puikaus fizinio pasirengimo skatinimas yra labai svarbus uždavinys tikslingam fiziniam jėgų panaudojimui ne tik valstybės, bet ir pasaulio labui. Taip pat centre vykdomi meniniai užsiėmimai lavina tokias kompetencijas, kaip kūrybingumas, kritinis estetinio grožio vertinimas, darbas grupėje, socialiniai įgūdžiai. Visi šie gebėjimai yra reikalingi aktyviam ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio piliečiui“, – pasakoja karkliniškė. 
Karklinių daugiafunciame centre molio lipdymo užsiėmimus rengianti Keturvalakių daugiafuncio centro-mokyklos technologijų ir dailės mokytoja Laura Urbšytė yra įsitikinusi, kad jos užsiėmimai kaimo žmonėms leidžia nors trumpam ištrūkti iš rutinos rato, susitikti su pažįstamais, su kuriais galima smagiai pasišnekučiuoti kūrybinėje aplinkoje. Negana to, ši veikla yra priskiriama dailės terapijai, kuripadeda kontroliuoti savo emocijas, suvokti savo jausmus ir mažinti stresą.
Bevaikštant antradienio ir penktadienio vakarais po centro patalpas dėmesį patraukia koridoriuose lūkuriuojanti įvaraus amžiaus moterų grupelė. Čia jos visos entuziastingai nusiteikę laukia atvykstančios aerobikos trenerės. Iš visų moterų savo jaunatviška energija išsiskiria 68 – erių Genovaitė Sidabrienė. Moteris džiaugiasi, kad centre yra galimybė lankyti įvairius užsiėmimus. Be aerobikos treniruočių G. Sidabrienė lanko ir profesionalios popieriaus karpytojos Oksanos Kraipavičienės karpinių būrelį. „Karpydama lavinu smegenis, o kai sportuoju neleidžiu sau stingti. Noriu dar pabūti žemėje…”, – šypsosi Genovaitė.  
Kitos kaimo moterys, Zita Galeckienė ir Rita Kriaučialiūnienė, paklaustos, ar gyvenant kaime nesunku atrasti laiko dar ir papildomoms veikloms, viena kitai pritaria, kad kas nori, tas laiko randa, o nenorintieji visada ieško būdų savo pasyvumą pateisinti. Abi moterys teigia, jau pajutusios užsiėmimų naudą – tiek Ritos, tiek Zitos savijauta pagerėjo. Be to, organizuojamos treniruotės paskatino moteris skirti didesnį dėmesį ne tik savo, bet ir artimųjų sveikatai, raginant juos kuo daugiau judėti.
Adas Viliušis


 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.