Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2010-12-07  

Apdovanoti geriausi 2004–2010 metais vykdyti kaimo bendruomeninių organizacijų projektai

 

Gruodžio 3 d. Kaune apdovanoti geriausi pastarųjų septynerių metų Lietuvos kaimo bendruomeninių organizacijų projektai – viešbučio Park Inn konferencijų salėje surengtas Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos (LKBS), Vietos veiklos grupių tinklo (VVGT) ir Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) bendro projekto „Kaimo bendruomenių ir vietos veiklos grupių pasiekimai ir projektų idėjos“ baigiamasis renginys „Patirties pilni vežimai“.

Pasak LKBS pirmininkės Guodos Burokienės, į kvietimą dalyvauti konkurse, organizuotame pagal projektą „Kaimo bendruomenių ir vietos veiklos grupių pasiekimai ir projektų idėjos“, atsiliepė 33 bendruomeninės organizacijos iš Lietuvos. Jos pateikė projektų aprašymus ir vaizdinę medžiagą.

Projektus vertino specialiai sudaryta komisija. Pasak jos nario, LR žemės ūkio rūmų (ŽŪR) direktoriaus Remigijaus Urbono, atrinkti buvo aktualiausi tiek pačioms organizacijoms, tiek jų vietos bendruomenėms, tiek mūsų laikmečiui projektai. Vertintas ir projektų idėjų originalumas, inovatyvumas. Įvertinta ir organizacijos įgyvendinant projektą sukaupta patirtis – kiek ji bus ateityje naudinga visai bendruomenei.

Iš pateiktų paraiškų dalyvauti konkurse atrinkti penki įdomiausi, vertingiausi projektai ir baigiamajame renginyje „Patirties pilni vežimai“ apdovanotos juos vykdžiusios bendruomeninės organizacijos.

Už kaimo gyventojų bendruomeniškumo ugdymą apdovanotas Ežerėlio bendruomenės centras. Beje, prizą šiai nominacijai įsteigė ŽŪR. Už kaimo kultūros ir tradicijų išsaugojimą – Kutiškių kaimo bendruomenė,( specialų prizą įsteigė –LKBS) už sporto tradicijas ir renginius kaime – Balbieriškio kaimo bendruomenė „Balbieriškis“( specialųjį prizą įsteigė- VVGT), už kaimų atnaujinimo iniciatyvas – Smalininkų bendruomenės centras,( specialųjį prizą įsteigė- asociacija” Lietuvos kredito unijos”) už partnerystės ir bendradarbiavimo idėją – Plungės rajono Žemaičių Kalvarijos seniūnijos bendruomenė „Gardai“( specialųjį prizą įsteigė- Lietuvos centrinė kredito unija).

Renginyje kaimo bendruomenių, vietos veiklos grupių iniciatyvomis ir jų dėka gražėjančiu kaimu džiaugėsi bei visus konkurso dalyvius sveikino ŽŪR direktorius Remigijus Urbonas, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis, kiti svečiai, rėmėjai. 2004–2010 metais sėkmingai vykdytų projektų konkurso apžvalgą padarė NMA Nacionalinės paramos skyriaus l.e.p. vedėjas Algis Radzevičius, LŽŪU Administravimo ir kaimo plėtros katedros prof. dr. Vilma Atkočiūnienė dalijosi įžvalgomis apie veiksnius, lemiančius projektų sėkmę.

Renginį „Patirties pilni vežimai“ LKBS pirmininkė G.Burokienė užbaigė šviesiai, optimistiškai ir su viltimi į ateitį: „Atrinkti projektus buvo sunkus darbas. Kiek žmonių už kiekvieno projekto! Kiek minčių, idėjų! Ir darbo! Įvertinant, kiek darbo atlikta šiai dienai, – ateity mažiau nebus. Tik daugiau. Todėl linkiu visiems gero kelio. Kitas dešimtmetis bus tik geresnis. Aš tuo tikiu. O jūs?..“

ŽŪR ir LKBS informacija

 

Nuotraukose – renginio „Patirties pilni vežimai“ akimirkos

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.