Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas
2015-05-17  

„Pavasaris atėjo – dviračiai į trasą"

Jūrės kaimo bendruomenė jau ketvirtus metus dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijosorganizuojamame projekte „Eismo saugumas bendruomenėse 2015“.Pirmasis šių metų saugaus eismo renginys vyko 2015 m. balandžio 23d. bendruomenės ataskaitinio susirinkimo metu.

Po bendruomenės tarybos pirmininko ataskaitos ir debiutinio vokalinio instrumentinio ansamblio pasirodymo įvyko susitikimas su Marijampolės apskrities VPK Kazlų Rūdos PK Viešosios policijos skyriaus vyresniąja specialiste (bendruomenės pareigūne) Akvile Krunglevičiene.Pareigūnė papasakojo apie tai, ką turi žinoti kiekvienas dviratininkas, vairuotojas, pėstysis. Atšilus orams, gatvėse padaugėjus dviratininkų, automobilių vairuotojai kelyje dažnai jų nepastebi. Kai kurie, ypač žiemą nevažinėję automobilių vairuotojai ir dviratininkai dar ne pilnai atgavę vairavimo įgūdžius ir neįgiję būtino atsargumo. Daugiau kaip pusė eismo įvykių, kuriuose nukenčia dviratininkai, įvyksta dėl to, kad jie patys nesilaiko Kelių eismo taisyklių. Jie važiuoja būdami neblaivūs,  netvarkingais dviračiais, be atšvaitų, žibintų,  neužsidėję šalmų ir šviesą atspindinčios liemenių. Važiuoja per nereguliuojamas pėsčiųjų perėjas, neatsargiai įvažiuoja į kelią iš kiemų, kitų šalia esančių teritorijų ir susiduria su keliu važiuojančia transporto priemone.Be to, ne visi dviratininkai paiso šviesoforų signalų.

Nemažai problemų gatvėse ir keliuose kelia dviračiais važinėjantys mažamečiai, Kelių eismo taisyklių nepaisantys vaikai. Tėvai, įtėviai, globėjai turi pasirūpinti, kad vaikai išmoktų svarbiausias eismo taisykles. Nuo 12 metų gatvėmis ir keliais važinėjantys vaikai privalo turėti mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą.

Policijos pareigūnė priminė, kad visų eismo dalyvių elgesys grindžiamas savitarpio pagarba ir atsargumu. Šią Kelių eismo taisyklių nuostatą turėtų atminti visi eismo dalyviai – dviratininkai, vairuotojai ir pėstieji. Pareigūnė taip pat pasidžiaugė jau vykusiais bendruomenėje saugaus eismo renginiais ir nuolatiniu bendradarbiavimu su policijos pareigūnais, pažadėjo ir ateityje padėti mums saugiai keliauti, pramogauti.

Multimedios pagalba renginio dalyviams buvo pristatytas nuotraukų ciklas iš trijų praėjusių metų saugaus eismo renginių. Pareigūnė ir renginio organizatoriai dalyviams padalino saugos priemones.

Pasirodo, jog galima derinti daugelį dalykų: pasiklausius akordeono muzikos garsų, tuo pat metu pakartoti žinias apie saugų eismą, pasimokyti teisingai užsidėti atšvaitą, pasikalbėti apie saugią kaimynystę, išgirsti pamąstymų apie brangiausią dalyką – žmogaus gyvybę...

 Jūrės kaimo bendruomenės pirmininkės pavaduotoja

Angelė Birutė Vaitiekūnienė

 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.