Į pradžią
Lietuvos kaimo
bendruomenių sąjunga
Į pradžią Svetainės žemelapis El. paštas

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga

Įmonės kodas: 195745792

Teisinis statusas: Asociacija


Registracijos adresas: K. Donelaičio g. 2
LT-44213 Kaunas

Buveinės adresas: Žemaičių g. 31-313, LT-44175 Kaunas


El. paštas: lkbsajunga@gmail.com

 

 Pirmininkė Virginija Šetkienė,

tel. (+370) 610 64152

  

2011-08-30  

Visur ir visada telydi mus gera nuotaika

Ukmergės rajono Valų kaimo bendruomenėje vyko renginys „Visur ir visada telydi mus gera nuotaika “ skirtas vietos gyventojams, jų saugumo užtikrinimui. Renginio organizatoriai bendruomenės jaunimas ir vaikai.

 Žmogaus prigimtis ir noras pažinti pasaulį vertė jį keliauti ir kurti. Žmogus sukonstravo dviratį, garo mašiną, automobilį. Pastarasis ne tik iš esmės  pakeitė žmogaus buitį, bet ir atnešė gausybę nelaimių. Jau XIX a.  pabaigoje  autoavarijoje žuvo pirmasis pėstysis.

Dabar kasmet šalies keliuose žūva  šimtai žmonių. Beveik pusėje visų avarijų nukenčia pėstieji. Statistika negailestinga o dar skaudesnės pasekmės. Kiekviena gyvybė –neįkainojamas turtas, nes mūsų šalyje miršta daugiau žmonių nei gimsta. Baigiantis vasarai, artėjant tamsiam paros metui labai aktualu yra priminti  gyventojams apie saugaus eismo laikymąsi ir eismo požiūriu saugios bendruomenės gyvenamosios aplinkos kūrimą. Kiekvienas, tiek pėstysis tiek ir vairuotojas, privalo rūpintis savo ir kitų saugumu. Žinių ir informacijos niekada nebus per daug.

Saulėta šeštadienio popietę bendruomenės nariai vangiai rinkosi į renginį. Po lietingų dienų  ir prieš mokslo metus kaime virė tikras darbymetis: kas kasė bulves, kas dorojo javų derlių.   Tokia  situacija nedžiugino renginio organizatorių nes  susirinko tik patys aktyviausi bendruomenės nariai tai yra tie, kurie buvo laisvi nuo darbų.  Tačiau, nėra padėties be išeities- renginys vyko tik scenarijų teko pakoreguoti. Informacijos sklaidą apie saugumo užtikrinimą nusprendėme organizuoti patys,  surengdami akciją ir eidami pas žmones. Išsikėlėme tikslą – aplankyti kiek įmanoma daugiau Valų bendruomenėje gyvenančių žmonių, dovanoti jiems atšvaitų, informacinių bukletų ir priminti apie saugumą kelyje, ypač tamsesniu paros metu. Grupelė organizatorių lankė  kaimo gyventojus informuodami juos apie vykdomą akciją, pateikdami  klausimus bei anketas. Kiekvienas pakalbintas žmogus gavo vienokį ar kitokį akcijos rėmėjų  Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos įsteigtą informacinę dovanėlę.

Antroje renginio dalyje vyko  komandų varžytuvės saugaus eismo  tema. Komandoms organizatoriai sugalvojo įvairių užduočių susijusių su kelių eismo taisyklėmis bei sugumo užtikrinimu.

Pavakary dalyviai  rinkosi į netradicinių sporto rungčių varžybas: dviračių slalomo, paspirtukų, kvadrato, skrybėlių mėtymo, rutulio stūmimo ir kitas .Renginio šūkis   „Visur ir visada telydi mus gera nuotaika “ atsispindėjo dalyvių veiduose.

Dėkojame rėmėjams Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungai  už suteiktą galimybę aktyvinti bendruomenės narius rūpintis vieni kitų saugumu, elgtis atsakingai, skatinti pėsčiuosius, dviratininkus ir vadeliotojus naudoti atšvaitus, žibintus, kitas saugos priemones su šviesą atspindinčiais elementais.

 

Ukmergės rajono Valų kaimo bendruomenės pirmininkė Angelė Jokubynienė
 
 
 
 
 
Atgal   Spausdinti  

© Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga. Visos teisės saugomos.  Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.